fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Подорож у Слобожанську Швайцарію фільм

«Подорож у Слобожанську Швайцарію»: на Харківщині знімуть фантасмагоричний фільм про подорож італійців Сіверським Дінцем

295

«Подорож у Слобожанську Швайцарію» – це авантюрна та іронічна історія, повна гротескних персонажів та дивних перевтілень, дії якої відбуваються в мальовничій місцевості уздовж річки Сіверський Донець в Харківській області.

Про це повідомляє PR-служба проєкту. Українська дизайнерка та італійський лікар, поневільні свідки фантасмагоричної екранної подорожі двох пристрасних італійців у мальовничу Слобожанщину, прагнуть переконати одне одного у сенсах власних екзистенційних подорожувань.

На написання сценарію надихнуло оповідання харків’янина, письменника доби розстріляного відродження Майка Йогансена «Подорож ученого доктора Леонардо та його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію».

«Коли я прочитала “Подорож” – відразу зрозуміла, що ми повинні зробити цей фільм, – каже продюсерка, режисерка та сценаристка, засновниця студії “Mediagroup 8”,  Катерина Балабай. –  Зміївські кручі, Козачу Гору і взагалі, містину поряд із цим відрізком Сіверського Дінця знає кожен харків’янин. Ми з дитинства любимо ці місця і, звісно, саме тут мають відбуватися неймовірні дива».

За словами продюсерки, маршрут, яким подорожують Доктор Леонардо та Альчеста – тотожний сьогоднішньому байдарковому, персонажі майбутньої стрічки – цікаві сучасному глядачу, а сама стрічка створюється “за мотивами”, а не є екранізацією оповідання.

Подорож у Слобожанську Швайцарію фільм

Локації «Слобожанської Швайцарії» – це мальовнича місцевість уздовж річки Сіверський Донець, переважно на території Національного природного парку “Гомільшанські ліси”.

Маршрут, який фігурує у фільмі, відрізняється ландшафтною різноманітністю – звивистий, відкритий сонцю Сіверський Донець протікає лугами, в’ється змійкою повз численні озера, тече уздовж Зміївських круч, де стає темнішим, глибшим та холоднішим. На шляху човна, яким подорожують герої, з’являються ліси та пагорби. Подорож бере початок близько Змієва, рухається у Задонецьке – Гайдари – Коропове і закінчується біля Черкаського та Нижнього Бишкинів.

Креативний продюсер проєкту, оператор-постановник Юрій Красюк розповідає про художнє рішення майбутнього фільму:

«Ми фільмували локації і вже зрозуміло, що попереду багато роботи – поєднати природню красу натури, фонів з образами персонажів та з декораціями, що потребують будування. В нас вже розроблені костюми основних героїв, створені деякі концепт-арти візуалу фільму. Доречі, логотип проєкту – це фрагмент малюнка зі спини червоноклопа – в фільмі багато образних та, навіть, сюжетотворних зв’язків саме з цим візерунком», – ділиться Юрій.

Продюсери фільму планують залучати фінансування до зйомок фільму не тільки в Україні. Фільм має потенціал для спільного виробництва з іншими країнами. Фокус-країною для копродукції на сьогоднішній день продюсери фільму, звісно, вважають Італію. Доречі, над концепт-артами для фільму вже працюють як українські художники, так і італійський.

Девелопмент кінопроєкту відбувається за підтримки Українського Культурного Фонду.

Читайте також

Режисер Олександр Березань розробляє містичний серіал «Вурдило» за романом Анатолія Шкаріна