fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

серіал Вурдило

Режисер Олександр Березань розробляє містичний серіал «Вурдило» за романом Анатолія Шкаріна

332

Новий серіал «Вурдило» від режисера стрічки «Козаки. Абсолютно брехлива історія» поєднає таємничість та саспенс, притаманні жанру містичного трилера, з філософськими роздумами про дихотомію добра і зла, світла і темряви, духовного та матеріального.

Про це повідомляє PR-служба проєкту. Стрічка створюється за мотивами однойменного роману письменника Анатолія Шкаріна. Над сценарієм екранізації автор книги працює з режисером Олександром Березанем.

«Мені завжди цікаво працювати з новими для себе жанрами. Містична історія, яку створив Анатолій Шкарін, мене одразу захопила, занурила в атмосферу безвиході і страху перед невідомим, які засмоктують героя, як болото, що оточує хутір, де відбуваються події роману «Вурдило». Я бачу в цій історії великий потенціал для телеекранізації. За рівнем напруженості і саспенсу вона не поступається творам визнаних зарубіжних авторів. Ми маємо намір додати видовищності і динаміки розвитку сюжету за рахунок екшн-сцен з переслідуваннями і перестрілками», – зазначив Олександр Березань.

серіал Вурдило

Серіал «Вурдило» занурить глядачів в таємничі та містичні події 1993-го року. Через стихійне лихо письменник-початківець з Харкова стає заручником маленького рибальського селища, скутого лещатами крижаного жаху. В околицях відбуваються жахливі вбивства, котрі забобонні хуторяни приписують моторошному болотному монстру. Та чи зможе юнак розплутати клубок таємничих обставин, якщо йому, здається, протистоїть сама нечиста сила? Адже дядько, «божевільний професор», залишив йому у спадок не лише будиночок, але й страшну таємницю, пов’язану з покинутою надглибокою свердловиною.

Літературна кар’єра Анатолія Шкаріна, пастора церкви християн євангельського віросповідання «Живе Слово» у місті Гола Пристань на Херсонщині, розпочалася у 2010 році. Пастор знайшов своє покликання в написанні не лише проповідей, але й гостросюжетних пригодницьких книг. Тривалий час Анатолій писав російською мовою. «Вурдило» – друга книга автора, яка була видана українською.

«З Олександром Березанем ми знайомі вже близько десяти років. За цей час ми стали справжніми друзяками, бували один у одного в гостях. Але найбільшу спорідненість душ ми відчуваємо саме у творчості – нам подобається змістовний екшн в книжках та кіно. Саме Олександр, прочитавши роман “Вурдило”, зробив висновок, що з цієї історії вийшов би непоганий серіал та запропонував написати сценарій», – розповів Анатолій Шкарін, автор роману та сценарію екранізації.

На прикладі маленького рибальського селища, де відбуваються події «Вурдила», автор зображує суспільство, що лишилося без духовного стрижня всередині, і до яких наслідків це призвело. Відбудова церкви, котра була зруйнована за радянських часів, стане в серіалі символом духовного і культурного відродження.

Режисер Олександр Березань відповідає за гармонійне поєднання розважальної зовнішньої форми серіалу із глибоким змістом, що дозволить в доступному вигляді, зрозумілому широкій аудиторії, донести важливі та актуальні суспільні меседжі, закладені автором в історію та, зрештою, досягнути глядацького успіху.

серіал Вурдило

Розробкою серіалу «Вурдило» опікується продюсерська компанія «Мейнстрім Пікчерз» за підтримки Українського культурного фонду.

Нагадаємо, серед минулих проєктів режисера – пригодницька комедія «Шляхетні волоцюги», перший україномовний серіал каналу ICTV – ситком «Юрчишини», та 12-серійний пригодницький екшн «Козаки. Абсолютно брехлива історія», який став одним з найрейтинговіших серіалів 2020 року, зібравши аудиторію близько 8 млн глядачів.

Очікується, що зйомки серіалу відбудуться у наступному році, а вже у 2023 році «Вурдило» вийде в ефір одного з загальнонаціональних каналів.

Кадри проєкту

серіал Вурдило

серіал Вурдило

серіал Вурдило

Постер проєкту

серіал Вурдило

Читайте також

За романом «Повний місяць» Андрія Кокотюхи знімуть ретро-трилер