fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Повний місяць Андрія Кокотюхи

За романом «Повний місяць» Андрія Кокотюхи знімуть ретро-трилер

350

Книгу «Повний місяць» автора твору до однойменної стрічки «Червоний. Без лінії фронту» Андрія Кокотюхи екранізують. Над створенням сценарію повнометражного гостросюжетного фільму працює сам автор.

Про це повідомляє Детектор медіа. Події «Повного місяця» розгортаються весною 1944 року на Поділлі, в невеличкому містечку. Доля закидає туди Ігоря Вовка, втікача з ГУЛАГУ, який розшукує свою родину. Червона армія на той час уже вигнала з краю гітлерівську й поновила радянську владу. Але визволення не сталося, – НКВД зайняло місце гестапо, і люди знову відчули на собі тиск репресивної системи.

На фоні цього у містечку відбуваються загадкові злочини, за розслідування котрих і береться головний герой. Містом ходять чутки, що вбивцею є перевертень… З’ясовуючи всі загадкові обставини, Ігор Вовк приходить до приголомшливого відкриття…

Повний місяць Андрія Кокотюхи

Фото: зі зйомок тизеру фільму

«У романі на першому плані – українець, який живе під чужим іменем, бо його батьків репресували у 1930-тих. Він не любить радянську владу, але мімікрує, служить у червоній армії, носить радянську військову форму. Читачам можна пояснити такого героя. Глядачам – не завжди. На екрані вони побачать радянського офіцера як головного героя українського фільму, і доведеться робити завелику експозицію, аби пояснити, чому так. Тому герой, який був у романі на другому плані, стане головним у фільмі. На сюжет та ідею це жодним чином не вплине», – пояснює Андрій Кокотюха.

За словами автора, твір від самого початку задумано для подальшої екранізації, ідею для роману підказала історія, описана в книзі Олега Шишкіна «Червоний Франкенштейн».

Повний місяць Андрія Кокотюхи

Девелопмент кінопроекту розпочато за підтримки Українського культурного фонду, над створенням сценарію картини «Повний місяць» працює Андрій Кокотюха. Режисером презентаційного тизеру та в перспективі – майбутнього фільму виступає Бата Недич, продюсер і керівник проекту – Олександр Дріз.

Нагадаємо, за творами Андрія Кокотюхи також зняті фільми «Червоний» та «Червоний. Без лінії фронту». Роман «Повний місяць» потрапив до короткого списку «Книги року ВВС» у 2015 році. Сьогодні загальний тираж роману складає понад 10 тисяч примірників.

Читайте також

У Києві знімають хоррор про Чорнобиль для світового прокату