fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Схрон

Вийшов трейлер військової драми «Схрон» режисерки Оксани Войтенко

729

Дивіться трейлер історичного фільму про УПА «Схрон» – найкращої стрічки в Національному конкурсі 49-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість», онлайн-прем’єра якої відбудеться 18 листопада.

Як повідомляється на сторінці Takflix у Facebook, з 18 листопада на онлайн-платформі буде доступний короткометражний фільм «Схрон» Оксани Войтенко – дипломної магістерської роботи режисерки в університеті імені Івана Карпенка-Карого, сценарій до якої розроблявся разом із Анатолієм Соболевським, ветераном АТО 2014 року.

Як зазначають творці фільму, 1 рік досліджень і 2 роки зйомок та пост-продакшену – стільки часу тривало створення фільму «Схрон». Режисерка фільму Оксана Войтенко вивчала тему через записи і допити служби безпеки УПА та спогади самих повстанців. У кожного героя була детальна біографія, щоб дійсно розкрити характери підпільців.

Співавтор сценарію Анатолій Соболевський воював в АТО у складі добровольчого батальйону ОУН. Під час роботи над фільмом він допомагав із психологією та діалогами військових.

«Фільм присвячений тим, хто боровся за незалежність України в минулому і хто продовжує робити це сьогодні», – розповіла режисерка Оксана Войтенко.

Сюжет частково заснований на реальних подіях 1946 року, які відбулися із провідником ОУН Станіславівщини Ярославом “Робертом” Мельником.

За сюжетом Україна, 1946 рік. У криївці переховуються українські повстанці та вагітна жінка – дружина командира. Їх розшукує загін НКВД. Однак все не так просто – хтось тут приховує велику таємницю.

Дивіться трейлер короткометражного фільму «Схрон», в якому ролі зіграли Денис Шевченко, Вероніка Шостак, Вадим Курилко та інші. З 18 листопада стрічка буде доступна для перегляду онлайн на Takflix за посиланням.

У ролях – Вероніка Шостак, Денис Шевченко, Вадим Курилко, Остап Дзядек, Артем Штуца, Микола Андрушко, Іван Потапов, Владислав Порожній, Андрій Маслов-Лисичкін, Олександр Коваль, Іван Данилін.

Режисерка: Оксана Войтенко. Сценаристи: Оксана Войтенко, Анатолій Соболевський. Продюсери: Юрій Мінзянов, Катерина Банах. Оператор-постановник: Антон Борисюк. Художниця-постановниця: Вікторія Янчук. Композитор: Максим Смоголь. Звукорежисер: Андрій Нідзельський. Режисер монтажу: Віктор Маляренко. Художниця по костюмах: Анна Гайова. Художниці із гриму: Олександра Бєсєдкіна, Анастасія Липявка.

Оксана Войтенко називає той період дуже складним для УПА, адже радянська армія вже не була зосереджена на війні з нацистами. «Щойно закінчилася Друга світова, совєти направили всі сили на боротьбу з Українською повстанською армією. Ці настрої відображені у стрічці. Деякі хлопці вже не вірять у те, за що борються» – продовжує режисерка, яка хотіла провести паралель між тим періодом і сучасною війною в Україні.

За її словами, кіно закінчується трьома титрами. Перший – про те, що упівці вели збройну боротьбу до 1968 року, коли відбулася остання сутичка загону з радянськими військами. Другий факт – остання страта бійця УПА відбулася 1989-го. І третій факт, що останній живий командир УПА вийшов зі схрону 1991 року. Це Ілько Оберишин, який 40 років сидів у схроні на даху будинку.

Нагадаємо, фільм «Схрон» Оксани Войтенко, створений за підтримки Держкіно, цьогоріч став номінантом на V Національну кінопремію «Золота Дзиґа» у категорії “Найкращий короткометражний ігровий фільм” (Премія ім. Ю. А. Мінзянова). Також був серед номінантів на премію кінокритиків “Кіноколо”.

Постер фільму

схрон

Читайте також

Багато екшн сцен та важка військова техніка: стартували зйомки фільму «Мирний-21» Ахтема Сеітаблаєва