fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Смачного

По-дитячому про доросле: у Києві презентували тизер сімейного фільму «Смачного»

350

Сімейний пригодницький фільм «Смачного» режисера Івана Шохи підіймає тему впливу травм, пережитих батьками, на життя їх дітей. Прем‘єра запланована на 2022 рік.

Я повідомили порталу “Нове українське кіно” у пресслужбі фільму, 13 листопада у кінотеатрі «Ліра» команда фільму презентувала тизер та сценарій повнометражного фільму під назвою «Смачного».

Це дебютна повнометражна робота режисера Івана Шохи та продюсерки Анни Корж. Разом із режисером, сценарій для картини написав український дитячий письменник Сашко Дерманський соавтора сценарію відомого українського фільму «Сторожова застава».

смачного

Фото з презентації (пресслужба фільму)

Цей фільм підіймає тему впливу травм, пережитих батьками, на життя їх дітей. Ця тема є важливою для українського сучасного суспільства, зважаючи на властиві йому травми поколінь та сімейні травми. Сценарій розкриватиме небезпеку ілюзій, що виникають у дитини через гіперопіку батьків, проте дає глядачеві побачити світ очима цієї дитини – світ, який вона бачить без жорстокості.

«Рік тому моя бабуся поділилась зі мною спогадом, як в дитинстві вона брала яйця в курятнику і міняла їх на цукерки в магазині. Одного дня вона зайшла в курятник і побачила, що курки не має. Спитавши у батьків куди поділась курочка – дізналася, що її зарубали, бо вважали, що курка не приносила яєць. І тут я зрозумів, якщо бабуся й досі пам’ятає цю історію, то вона була травматичною для неї. Так з’явилась ідея написання сценарію.» — поділився режисер Іван Шоха.

Історія тизера розгортається навколо семирічної дівчинки, її стосунків із батьками та тваринами. Глядач має можливість спостерігати за процесом утворення дитячих травм, помітити їх місце у житті дорослих людей та роль у становленні особистості.

Дивіться фото та бекстейдж із зйомок тизеру фільму

смачного

смачного

смачного

смачного

смачного

«Смачного» — це перший фільм, у якому піднімаються гостросоціальні питання, такі як екології, вегетеріанства, прав дитини та умов виховання у пострадянському просторі.

«Наш фільм — це роздум про те, що ми їмо, як в прямому, так і в переносному значенні. Коли доросла людина вже не звертає на це увагу через купу інших дорослих справ, дитина помічає все, адже вона тільки знайомиться із життям та його законами. Тому у нашій картині ми споглядаємо на звичайні події саме через призму світосприйняття дитини. Я, як автор ідеї та режисер, хочу провести вас цією історією та в кінці побажати всім смачного. І нехай кожен сам знайде для себе відповідь», — пояснив назву стрічки режисер Іван Шоха.

Команда фільму також звертає увагу глядача на популярні візуальні коди: українське колоритне подвір’я, сільське господарство, садок — все те, що ми так любимо й цінуємо з дитинства. Художник-постановник фільму, заслужений діяч мистецтв України та член Національної Спілки художників України Сергій Бржестовський власноруч створив усі декорації.

Над саундтреком до фільму «Смачного», працює український композитор Сергій Леонтьєв. Як говорить автор «він поєднує у собі класичну оркестрову музику з елементами поп-рок».

Режисер та автор ідеї — Іван Шоха. Сценарист — Олександр Дерманський. Операторка-постановниця — Євгенія Бондаренко. Звукорежисер — Андрій Нідзельський Оператор — Руслан Бєлозьоров. Композитор — Сергій Леонтьєв. Продюсерка — Анна Корж. Художники-постановники — Сергій Бржестовський, Єлизавета Гамшиєва. Координаторка проєкту — Вікторія Корнієнко.

У ролях: Надійка — Емілія Калина-Осіян. Батько Надійки — Максим Шрамко. Мати Надійки — Марія Северілова. Зйомки фільму та прем‘єра заплановані на 2022 рік. Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Нагадаємо, попередній короткометражний фільм «Шпілі-Вілі» (2020) режисера Івана Шохи отримав Гран-Прі Київського кінофестивалю “Відкрита ніч. Дубль 23″ у 2020 році. Цьогоріч комедійний фільм “Операція Д.У.П.А.” (2019) Івана Шохи став переможцем X Міжнародного кінофестивалю “Кіно і ТИ” в номінації “Ігрове кіно, Ккроткий метр” в категорії “Студенти”.

Читайте також

Завершилися зйомки фільму “Смак Свободи” Олександра Березаня