fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Смак Свободи Олександра Березаня

Завершилися зйомки фільму “Смак Свободи” Олександра Березаня

381

“Смак Свободи” – драматична кулінарна комедія Олександра Березаня про відродження автентичної кухні за Ольгою Франко, в якій зіграли Ірма Вітовська, Ірина Кудашова, Джамала та шеф “Пекельної кухні”.

Зйомки фільму відбувались у Києві, Київській області та у Львові, про що повідомляє Держкіно. За сюжетом стрічки, молода дівчина-кухар Варя втрачає роботу, бо її висока кухня не потрібна у придорожньому кафе. Вона тікає до Львова, аби нарешті стати шефом у ресторані європейської кухні. Та унікальна знахідка – книжка забутої легенди української кухні Ольги Франко змінює її життя назавжди!

Роль Ольги Франко виконала акторка театру та кіно Ірма Вітовська-Ванца («Мої думки тихі»«Віддана»«Брама»):

“Я не боюсь бути в кіно староюстрашноюсмішною…) і люблю тікати в образах, що подалі від мене.. Але тут мене «втекли» в дуже казкову територію. Відчувати себе в такому образі – насолода. Часом хочеться жити в тій епосі, коли кожна дрібничка була така вишукана”.

Кулінарну мрійницю Варю зіграла молода українська акторка Ірина Кудашова («Мій Дідусь – Дід Мороз», «Інший Франко», «В чорній, чорній кімнаті»), самого себе у фільмі грає «Пекельний шеф» Алекс Якутов, а також в стрічці знялася співачка Джамала.

За темою: Ірма Вітовська, Джамала та шеф «Пекельної кухні» зіграють у кулінарній комедії «Смак свободи»

Дивіться тизер стрічки «Смак свободи».

За словами авторів фільму, ця історія з’явилася аби показати українські кулінарні традиції з їх справжньої, дуже прогресивної та цікавої сторони. І познайомити українців та й весь світ із видатною авторкою, кулінаркою пані Ольгою Франко, як із одним з культурних брендів сучасної України.

За темою: «Смак свободи»: фільм повідає про українську кухню Ольги Франко та про мрію

Творці стрічки прагнули створити правдиву кулінарну історію: під час знімань команда радилася з кулінарною історичною консультанткою Маріанною Душар – дослідницею галицької кулінарної традиції та авторкою блоґу PaniStefa.com, а на майданчику були присутні нащадки родини Франків.

Режисер стрічки – Олександр Березань («Давай, танцюй!», «Козаки. Абсолютно брехлива історія»), креативний продюсер – Олена Моренцова-Шулик. Фільм створюється компанією Ganza Film («Інший Франко», «Шляхетні волоцюги») за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Нагадаємо, вихід картини в прокат планується наприкінці 2022-го – на початку 2023 року.

Читайте також

Завершилися зйомки фільму “Заморожене добро” у жанрі роуд-муві