Автори «Червоних рюкзаків» анонсували дату виходу проєкту та представили трейлер
Показ науково-пізнавальних телепрограм для всієї родини «Червоні рюкзаки» відбудеться безкоштовно на Youtube-каналі продакшена Dobranichfilm з 12 жовтня. Дивіться презентований трейлер проєкту.
Як повідомили порталу “Нове українське кіно” виробники проєкту, «Червоні рюкзаки» — це п’ять програм для дітей молодшого й середнього шкільного віку, що розповідають про диких тварин, птахів і риб, які занесені до Червоної книги України та перебувають на межі зникнення.
Зйомки відбулись влітку, в унікальному містечку Вилкове, Дунайській дельті та на Тузлівських лимананх. Програми присвячені 5 рідкісним тваринам, що занесені до Червоної книги: кіт лісовий, пелікан кучерявий, бджола медоносна, білуга звичайна, сиворакша.
За темою: «Червоні рюкзаки»: на Одещині знімають дитячий проєкт про рідкісних тварин дельти Дунаю
Виробництво проєкту здійснює українська кінокомпанія «Добранічфільм» за підтримки Українського культурного фонду. Дивіться офіційний трейлер серії освітніх екопрограм про рідкісних тварин Дунайського регіону, що включені до Червоної Книги України, на Youtube-каналі Dobranichfilm.
Аби зацікавити дітей темою охорони природи, на ролі ведучих обрали підлітка та його собаку — 12-річного Андрія Матешка та його пса Рея. Останній має сторінку в інстаграмі, де розповідає про програми @rey_redbackpacks.
Андрій Матешко дуже цікавиться захистом природи й екологічною тематикою, мріє досліджувати навколишній світ із позиції екоактивіста. Попри свій юний вік, він уже має досвід у кіновиробництві. Знявся у фільмах «Готель Едельвейс», «Сходознавець», «Фокстер і Макс» і серіалі «Гордіїв вузол», а також озвучив героя в мультфільмі «Victor Robot».
Актор Андрій Матешко
Режисеркою та сценаристкою «Червоних рюкзаків» є Анастасія Матешко — режисерка («Сходознавець» 2016; «Жилець» 2015, серіал «Жива вода»), сценаристка (х/ф «Трубач»; х/ф «Каптум»; х/ф «Фокстер і Макс» та ін.), письменниця, членкиня Національної спілки кінематографістів України, Лауреат Державної премії ім. Лесі Українки.
«Бережіть природу! — лунає звідусіль! Але спершу їі треба полюбити! Мандри і захоплююча дружба з Червоною книгою — ось шлях. Дика природа — зовсім поруч і дружньо налаштована до людини. Відчути себе частиною Великого задуму – це дивовижні відчуття! Тому що в Україні є заповідники світового значення і місцеві колорити, варті досліджування. Бути бердвотчером — заплююче хоббі, для якого потрібне тільки бажання. Чим більше знаєш про природу, тим більше її любиш і тим щасливішим стаєш сам. Червоні рюкзаки — подорож натуралістів заради розвитку громадянської науки, а ще це знайомство з місцевою кухнею і традиціями різних народностей, що живуть в Україні. Хлопець і собака – весела команда. Тому дітям буде цікаво, а батькам — пізнавально», — каже режисерка.
Режисерка Анастасія Матешко
Продюсеркою проєкту є Світлана Рудюк, директорка Dobranichfilm та українська продюсерка (д/ф «Одесити на Донбасі», д/ф «Веронські скарби», д/ф «Not alone», д/ф «Зірки на землі», короткометражний «Ой!» та ін.), сценаристка та режисерка (д/ф «Ваш Василь»).
«Легка подача матеріалу, цікавий фактаж, веселі ведучі, дослідницька складова та тонкий гумор — таке поєднання точно не залишить нікого байдужими. Тому дивіться «Червоні рюкзаки» всією сім’єю та розповідайте про наші еко-пригоди друзям», — підкреслила продюсерка.
Продюсерка Світлана Рудюк
Експертну підтримку у створенні серії програм надає WWF Україна. Науковою консультанткою виступила Інна Гоч, керівниця водного напряму у WWF Україна. У рамках цього напряму впроваджуються рішення з відновлення українського водного сектору, ревіталізація річок, збільшення відсотка вільно текучих рік, демонтаж застарілих перешкод, відновлення боліт, вивчення захисту осетрових тощо.
Знімальна група: оператори: Єгор Бондаренко, Володимир Козеко; редакторка: Олена Рубашевська; лінійний продюсер: Михайло Жмуд, звук на майданчику: Микола Стрілецький, Олександр Мироненко; інженери камер: Віктор Конкевич, Віктор Шуляренко.
Дивіться backstage «Червоних рюкзаків» – про унікальність та магію Дунайського краю.
Фото: пресслужба проєкту
Читайте також