fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Стрічка “Пофарбоване пташеня” увійшла до короткого списку претендентів на кінопремію “Оскар”

299

Створений у копродукції з Україною чесько-словацько-польський фільм Вацлава Маргоула потрапив до списку з 10 картин, які змагаються за перемогу у категорії “Міжнародний повнометражний фільм”.

У Лос-Анджелесі оголосили шорт-лист 92-ої нагороди Американської кіноакадемії – кінопремії “Оскар”. “Пофарбоване пташеня” був висунутий національним претендентом від Чехії.

Стрічка є екранізацією однойменної книги польсько-американського письменника Єжи Косинського, що була перекладена більш ніж 30-ма мовами й стала світовим бестселером. Назва твору походить від колись популярного звичаю: люди ловили птахів і фарбували їх пір’я в яскраві кольори. Після цього вони випускали пофарбованого птаха на волю, проте зграя ніколи не приймала його назад.

За сюжетом фільму, єврейська пара, намагаючись захистити свою дитину від геноциду, відправляє сина до родичів у сільську місцевість десь у Східній Європі. Обставини змушують хлопчика відправитися у подорож диким і ворожим світом, що керується тільки місцевими правилами, забобонами і віруваннями.

Разом із головним героєм, 11-річним Петром Котляром із Чеського Крумлова, у фільмі грають багато відомих акторів та світових зірок: Удо Кір, Джуліан Сендз, Баррі Пеппер, Гарві Кейтель та Стеллан Скарскард. Також у стрічці знялися Алла Соколова, Ніна Шуневич та Остап Дзядек з України, Тім Калкхоф з Німеччини, Леч Деблік з Польщі, Джулія Валентова та Мартін Нахалка зі Словаччини та багато визначних чеських акторів: Міша Долежалова, Дженек Пеха, Їтка Швансарова, Радім Фіала та Петр Ванек.

Автором сценарію та режисером фільму є Вацлав Маргоул, українські продюсери – Ігор Савиченко, Володимир Філіппов, Алла Овсяннікова, Андрій Суярко.

Вихід фільму в широкий кінотеатральний прокат в Україні планується навесні 2020 року.

Номінації на 92-й “Оскар” назвуть 13 січня, а сама церемонія нагородження премії “Оскар” пройде 9 лютого.

Джерело

Залишити відповідь