fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Погані дороги ворожбит

“Погані дороги” Ворожбит стануть фільмом-відкриттям “Тижня критики” Венеційського кінофестивалю

955

Як знімали “Погані дороги” Наталки Ворожбит, коли вийде стрічка та чому її обрали відкривати конкурсну програму “Тиждень критики” Венеційського міжнародного кінофестивалю.

Всього на “Тиждень критики” 77-го Венеційського міжнародного кінофестивалю обрано дев’ять повнометражних картин. Однією з них – стала українська стрічка. “Як відомо, для відкриття кінофестивалів обираються найкращі картини. Це дуже престижно, що конкурсна програма “Тижня критики” відкривається саме нашим фільмом”, — говорить генеральний продюсер Kristi films Юрій Мінзянов.

Драма “Погані дороги” — режисерський дебют Наталки Ворожбит, яка екранізує власну п’єсу, присвячену військовим і цивільним Донбасу.

“Всі ролі у стрічці грають професійні але маловідомі актори”, —розповіла порталу “Нове українське кіно” режисерка та сценаристка стрічки Наталка Ворожбит. — Проте ролі двох дівчат-підлітків виконували спортсменки зі спортивного інтернату, які до того ніде не грали. Я запросила їх на кастинг, адже колись сама навчалась в цьому спортивному інтернаті і мене з нього колись вигнали за погану поведінку. Ще одна з акторок — родом з Донбасу і бачила війну на власні очі”.

За її словами, кастинг тривав понад 1,5 роки, а робота над повнометражною картиною від підготовчого до кінця монтажно-тонувального періоду — рекордні 3 місяці. Консультантами у фільмі “Погані дороги” були справжні ветерани добровольчих підрозділів. Одним з найвідоміших став командир роти кіборгів Андрій Шараскін, що отримав позивний “Богема”.

Погані дороги ворожбит

Фільм переважно знімали в Києві та області, але за справжнім снігом і морозом довелося їхати на Донбас, під Курахово. “Тоді мало хто усвідомлював, що до лінії розмежування не більше 10 км, а на знімальному майданчику нещодавно велися справжні бої. Всі були шоковані, коли почули поруч справжні вибухи”, — говорить Ворожбит.

Відзнявши в Курахово, знімальна група запізнювалася на вечірній потяг до Києва. Одному з адміністраторів вдалося зупинити потяг по телефону і вмовити дочекатися групу в Костянтинівці. Окрім всього штату вокзалу, на голодних та змучених кінематографістів чекали ще й доставщики їжі, щоб нагодувати.

Екранізується лише чотири з шести новел з п’єси Ворожбит. Новелу “Підвал” спочатку вирішили не екранізувати через надмірну кількість жорстоких сцен. Та в останню мить все ж таки ризикнули. Деякі актори, прочитавши сценарій, навіть відмовились приходити на кастинг, але тi, яких затвердила Ворожбит, навпаки з радістю погодилися на відведені ролі.

Погані дороги ворожбит

Реальність герої сприймають через призму психологічних травм. “Усі вони – мешканці Донбасу та українські військові, чиє життя проходить по обидві сторони лінії розмежувань. Вони живуть сьогоденням в умовах військового конфлікту, не знаючи, чи настане їх завтра. Та фільм не про війну. Передусім, він про життя, що завжди перемагає”, — додають творці стрічки.

Нагадаємо, пʼєса “Погані дороги” створювалася з матеріалів, які не увійшли до сценарію фільму “Кіборги”.

Над картиною працювала Kristi films за підтримки Українського культурного фонду. Оператор-постановник — Володимир Іванов, художник-постановник — Марина Пшеничникова. Головні ролі в картині виконують Андрій Лелюх, Ігор Колтовський, Володимир Гурін, Сергій Соловйов та Зоя Барановська.

погані дороги

Попередня дата прем’єри “доріг” в Україні – 2020 рік. Також, за словами Мінзянова, для кінотеатральних показів стрічку вже придбав іспанський дистриб’ютор.

Читайте також

Фільм Ірини Цілик отримав премію на фестивалі в Чорногорії