fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Погані дороги ворожбит

“Погані дороги” Ворожбит стануть фільмом-відкриттям “Тижня критики” Венеційського кінофестивалю

1 034

Як знімали “Погані дороги” Наталки Ворожбит, коли вийде стрічка та чому її обрали відкривати конкурсну програму “Тиждень критики” Венеційського міжнародного кінофестивалю.

Всього на “Тиждень критики” 77-го Венеційського міжнародного кінофестивалю обрано дев’ять повнометражних картин. Однією з них – стала українська стрічка. “Як відомо, для відкриття кінофестивалів обираються найкращі картини. Це дуже престижно, що конкурсна програма “Тижня критики” відкривається саме нашим фільмом”, — говорить генеральний продюсер Kristi films Юрій Мінзянов.

Драма “Погані дороги” — режисерський дебют Наталки Ворожбит, яка екранізує власну п’єсу, присвячену військовим і цивільним Донбасу.

“Всі ролі у стрічці грають професійні але маловідомі актори”, —розповіла порталу “Нове українське кіно” режисерка та сценаристка стрічки Наталка Ворожбит. — Проте ролі двох дівчат-підлітків виконували спортсменки зі спортивного інтернату, які до того ніде не грали. Я запросила їх на кастинг, адже колись сама навчалась в цьому спортивному інтернаті і мене з нього колись вигнали за погану поведінку. Ще одна з акторок — родом з Донбасу і бачила війну на власні очі”.

За її словами, кастинг тривав понад 1,5 роки, а робота над повнометражною картиною від підготовчого до кінця монтажно-тонувального періоду — рекордні 3 місяці. Консультантами у фільмі “Погані дороги” були справжні ветерани добровольчих підрозділів. Одним з найвідоміших став командир роти кіборгів Андрій Шараскін, що отримав позивний “Богема”.

Погані дороги ворожбит

Фільм переважно знімали в Києві та області, але за справжнім снігом і морозом довелося їхати на Донбас, під Курахово. “Тоді мало хто усвідомлював, що до лінії розмежування не більше 10 км, а на знімальному майданчику нещодавно велися справжні бої. Всі були шоковані, коли почули поруч справжні вибухи”, — говорить Ворожбит.

Відзнявши в Курахово, знімальна група запізнювалася на вечірній потяг до Києва. Одному з адміністраторів вдалося зупинити потяг по телефону і вмовити дочекатися групу в Костянтинівці. Окрім всього штату вокзалу, на голодних та змучених кінематографістів чекали ще й доставщики їжі, щоб нагодувати.

Екранізується лише чотири з шести новел з п’єси Ворожбит. Новелу “Підвал” спочатку вирішили не екранізувати через надмірну кількість жорстоких сцен. Та в останню мить все ж таки ризикнули. Деякі актори, прочитавши сценарій, навіть відмовились приходити на кастинг, але тi, яких затвердила Ворожбит, навпаки з радістю погодилися на відведені ролі.

Погані дороги ворожбит

Реальність герої сприймають через призму психологічних травм. “Усі вони – мешканці Донбасу та українські військові, чиє життя проходить по обидві сторони лінії розмежувань. Вони живуть сьогоденням в умовах військового конфлікту, не знаючи, чи настане їх завтра. Та фільм не про війну. Передусім, він про життя, що завжди перемагає”, — додають творці стрічки.

Нагадаємо, пʼєса “Погані дороги” створювалася з матеріалів, які не увійшли до сценарію фільму “Кіборги”.

Над картиною працювала Kristi films за підтримки Українського культурного фонду. Оператор-постановник — Володимир Іванов, художник-постановник — Марина Пшеничникова. Головні ролі в картині виконують Андрій Лелюх, Ігор Колтовський, Володимир Гурін, Сергій Соловйов та Зоя Барановська.

погані дороги

Попередня дата прем’єри “доріг” в Україні – 2020 рік. Також, за словами Мінзянова, для кінотеатральних показів стрічку вже придбав іспанський дистриб’ютор.

Читайте також

Фільм Ірини Цілик отримав премію на фестивалі в Чорногорії