fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

“Це не пограбування, це експропріація”: офіційний постер бойовика “ЕКС”

265

23 січня виходить історичний кримінальний бойовик режисера Сергія Лисенка “Екс”. Сценарій фільму засновано на реальних подіях: йдеться про пограбування пошти у містечку Городок (тоді Грудек Ягелонські) у 1932 році.

Стрічка розповідає про групу молодих українських підпільників УВО (української військової організації), які готують так званий “екс” – експропріаційний акт.

Повстанці на прізвиська Чорний, Зюк, Явір і Терен планують пограбування поштового відділення для потреб опору. Та все йде не за їхнім задумом і ретельно розроблена операція перетворюється на криваву бійню. Частина бійців гине під час нападу, решту переслідує польська поліція, але поразка обертається перемогою – визвольний рух на Львівщині набирає нових обертів.

Дивіться офіційний трейлер фільму “ЕКС”: відео

Оператором фільму виступив Сергій Михальчук, лауреат кінофестивалів у Берліні та Сан-Себастьяні. Художник-постановник картини Влад Одуденко працював над фільмами “Поводир”, “Плем’я”, “Сторожова Застава”, “Атлантида”, “Захар Беркут” та “Додому” та іншими.

Участь у фільмі “Екс” стала дебютом у кінематографі майже для всіх виконавців головних ролей: роль Чорного зіграв Орест Пастух, Явора – Віталій Гордієнко, а ролі Зюка та Терена виконали Роман Кривдик і Василь Колісник.

Джерело

Залишити відповідь