fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Простір/Space

Фільм «Простір/Space» про «сплячих прибульців» здобув нагороду на кінофестивалі у Відні

396

Фантастичний експериментальний фільм «Простір/Space» Дмитра Томашпольського здобув нагороду BEST DRAMA FEATURE на Austria International Film Festival. Це вже друга нагорода фільму на міжнародних кінофестивалях.

Про це порталу “Нове українське кіно” повідомив режисер фільму «Простір/Space» Дмитро Томашпольський.

У конкурсній програмі «повних метрів» Austria International Film Festival, який проходив он-лайн, крім України взяли участь фільми з США, Швейцарії, Австрії, Німеччини, Греції, Великобританії та Китая.

До цього «Простір/Space» отримав нагороду на Europe Independent Movie Festival за «Найкращий експериментальний фільм».

Фрагмент рецензії британського кінокритика Аnton Bitel на фільм «Простір/Space» у «Projected Figures»:

«Фільм торкається простору як внутрішнього, так і зовнішнього. Як химерних закутків самосвідомості, на які нас прирікала ізоляція, так і світу за вікном, що водночас притягував і жахав нас на карантині. Варто зазначити, що образи та ідеї змінюють своє значення крізь часопростір цього фільму. В ньому внутрішнє перетікає у зовнішнє, а небеса стають непевною траєкторією для фантазійної, неквапливої втечі від реалій пандемії.

За допомогою паралельного монтажу з 76 акторами, що займаються повсякденними справами (кожен – своїми), та їхніми домашніми улюбленцями, Дмитро Томашпольський уречевлює сам концепт пандемії та ізоляції у спільному досвіді людей, замкнених у чотирьох стінах. Під дистанційним (і позаекранним) керівництвом Томашпольського, поступово рутина персонажів набуває сюрреалістичного, навіть бентежного забарвлення. Це масовий перфоманс затаєного життя, німа екзистенційна трагікомедія абсурду. В ній самотність, нудьга, параноя, відчай і потреба у самовираженні зводяться до «одомашненого» крику в безодню».

Міжнародна кінофестивальна кампанія триває. «Простір/Space» відібрано у конкурсні програми кінофестивалей у Великій Британії, Швеції, Італії, США, тощо.

Нагадаємо, у створенні фільму прийняли участь 67 акторів. Повний сюжет та фінал нікому з виконавців не розголошувався до останнього. Знімали фільм у 76 локаціях, у Києві та Київській області, Одесі, Тернополі, Запоріжжі, Богуславі, Вільнюсі. Також спеціально для цього проекту були організовані повітряні зйомки.

Зйомки «Простір/Space» проходили дистанційно у період карантину під час пандемії COVID-19 у березні-травні 2020 року. Всі учасники процесу перебували в самоізоляції, спілкуючись з автором фільму Дмитром Томашпольським онлайн.

Режисер повідомляв артистам запропоновані обставини чергового епізоду напередодні зйомки, не розкриваючи подальший розвиток подій. Актори знімали себе самі по завданню режисера, використовуючи власний смартфон або фотоапарат.

Простір/Space

Виробництво стрічки – Gagarin Media Film Company (“Кінокомпанія Гагарін Медіа”), 2021. Режисер – Дмитро Томашпольський (автор фільму “Сторонній”). Продюсером виступила Олена Дем’яненко, яка до того працювала над стрічками “Гуцулка Ксеня”“Моя бабуся Фані Каплан” та іншими.

Читайте також

Фантастичний детектив Дмитра Томашпольського «Сторонній» вийшов онлайн