fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

«Простір/Spaсe»: почались зйомки фільму Дмитра Томашпольського в умовах карантину

491

Розпочалось віддалене виробництво повнометражного ігрового фільму Дмитра Томашпольського «Простір/Spaсe». На 12 з 53 знімальних майданчиків в умовах карантину та ізоляції вже розбили тарілку.

«Кінокомпанія Гагарін Медіа» почала зйомки повнометражного ігрового фільму в жанрі SCI-FI «Простiр / Space», який має історію з сюжетом. Фільм виробляється в умовах ізоляції. Дмитро Томашпольський – автор давно очікуваного езотеричного детективу «Сторонній» – разом зі співавтором та продюсером (разом з дружиною) кінорежисеркою Оленою Дем’яненко, (“Гуцулка Ксеня”) повний сюжет нового фільму не розголошують.

Всі, хто бере участь у процесі, знаходяться у своєму простірі і спілкуються з автором фільму Дмитром Томашпольським онлайн. Артисти знімають на смартфон себе самі, або за допомогою близьких, які перебувають разом з ними у карантині. Кожен наступний епізод сценарію повідомляється виконавцям напередодні чергового знімального дня.

“Технологія наступна. Актор отримує сценарій епізоду, ми обговорюємо його в менеджері, використовуючи режим відео. Потім він самостійно знімає епізод. Режисер навіть не підглядає онлайн. Потім артист викладає матеріал на файлообмінник. Режисер дивиться кадри, робить зауваження. Артист знову знімає. Потім він отримує сценарій наступного епізоду”, – розповідає режисер.

Дивіться відео від творців «Простiр / Space», де традиційну тарілку, яку розбивають перед зйомками, кожен артист розбиває собі сам.

Поки триває робота над фільмом, в інтерв’ю для Укрінформ Дмитро Томашпольський, розповів про те, як знімається кіно в умовах карантину.

“Терміни виробництва не відрізнятимуться від звичайних: десь до 9 місяців. Але ми жартуємо з продюсером фільму Оленою Дем’яненко: що робитимемо, коли карантин відмінять? У нас є план «Б»: знімемо короткометражку, фінальну сцену. Так що ми готові. Аби тільки не дійшло до серіалу!”.

“Впевнений, що подібні фільми зніматимуть чи вже знімають інші режисери. Уявляю, як, наприклад, Скорсезе віддалено знімає Аль Пачіно і Де Ніро. Зрозуміло, що буде просто лавина документальних фільмів. І цілком передбачувано, що виникнуть кінофестивалі відзнятих віддалено фільмів. Таке кіно призначене для інтернету. Чимало платформ уже працюють, створюються нові. І такі фільми – найближче майбутнє кінематографа. Ця тенденція посилилася ще до пандемії. Коронавірус лише прискорить цей процес. Як, власне, й всі інші сфери життя”.

Режиссер, сценарист и продюсер Дмитрий Томашпольский

За словами режисера Дмитра Томашпольского, виробництво фільму “Простір” може бути завершено вже до кінця поточного року.

Читайте також

В умовах ізоляції: режисер Дмитро Томашпольський знімає віддалено фільм “Простір”