fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

виробництво

Рада схвалила підвищення конкурентоспроможності відео- та кіно- виробництва

567

Верховна Рада схвалила за основу та в цілому проєкт закону №3060 щодо підтримки та підвищення міжнародної конкурентоспроможності галузі відео- та кіно- виробництва.

За відповідне рішення проголосували 229 народних депутатів, передає Depo.ua. Основною метою законопроєкту є вдосконалення умов надання послуг із виробництва кіно- та відео-матеріалів на замовлення нерезидентів, а також приведення їх у відповідність із практикою європейських країн та, тим самим, підвищити конкурентоздатність виробництва таких послуг в Україні.

Варто зазначити, що здешевлення вищезазначених послуг для іноземних компаній має на меті:

–  розвиток галузі виробництва кіно та відео-матеріалів в Україні;

–  розвиток та зростання національної економіки за рахунок зростання суміжних з кіновиробництвом галузей: готельного та ресторанного бізнесу, транспортних, фінансових, юридичних послуг, супутніх послуг інших галузей креативної індустрії, а також розвитку туризму;

–  популяризацію та покращення іміджу України в світі, зокрема для посилення інвестиційної привабливості країни в інших сферах економіки.

Документом пропонується, зокрема, звільнити від оподаткування ПДВ в Україні експорт послуг із виробництва та компонування відео-фільмів, кіно-фільмів, анімаційних (мультиплікаційних) фільмів, телевізійних програм, рекламних роликів, фото-рекламних матеріалів, комп’ютерної графіки.

Для цього пропонується внести зміни до пункту 186.3 ст.186 Податкового кодексу України, шляхом доповнення його переліком вищезазначених послуг.