fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

вакуум

Проєкт фільму “Вакуум” відібрано до участі в програмі New Horizons Studio+

454

Режисерка Єлізавета Сміт та продюсерка Олександра Костіна з проєктом повнометражного фільму “Вакуум” були відібрані до участі в 11-й сесії програми New Horizons Studio+ , яка відбудеться онлайн з 24 по 27 липня 2020 року.

Як повідомили порталу “Нове українське кіно” виробники стрічки, участь у цій програмі дозволить розробити якісну міжнародну стратегію для успішного фестивального та комерційного релізу фільму. “Цього року організатори обрали 10 режисерських дуетів – 5 проектів з Польщі та ще 5 з Естонії, Іспанії, Румунії, України та Сербії”, – ідеться в повідомленні.

“Вакуум” розповідає про молоду жінку-археолога, яка дізнається, що її рідний батько, якого вона не бачила 20 років, пропав безвісти. Вона повертається до міста, де виросла, з чітким планом якомога швидше продати квартиру, але минуле і теперішнє неочікувано змінює її плани.

вакуум

Раніше проєкт фільму був відібраний та взяв участь у двох впливових міжнародних програмах з розвитку сценаріїв TorinoFilmLab (Extended) 2019 і Midpoint Feature Launch 2020 та отримав підтримку благодійного фонду Open Ukraine. А нещодавно проєкт стрічки отримав нагороду Connecting Cottbus Award від MIDPOINT Feature Launch 2020 на індустрійній платформі Eastern Promises Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах. В український прокат стрічка може вийти в жовтні 2022 року.

По темі: Український фільм «Вакуум» взяв нагороду на кінофестивалі у Карлових Варах

Для режисерки проєкту Єлізавети Сміт “Вакуум” – повнометражний ігровий дебют. Прем’єра її попереднього документального фільму “Школа № 3” відбулась на Берлінале в 2017 році, де фільм був нагороджений Гран Прі програми Generation 14+. Єлізавета Сміт учасник програми Berlinale Talents 2018, член Української та Європейської кіноакадемій.

Виробництвом стрічки займалась компанія Bosonfilm, серед проєктів якої також фільм “Памфір” режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука.

Справка. Студія New Horizons + організована Асоціацією New Horizons та Creative Europe Desk Polska орієнтована на режисерів та продюсерів, які розробляють свій перший чи другий повнометражний фільм. Навчальні блоки складатимуться із вокршопів та лекцій що стосуються різних аспектів просування й розвитку проектів.

Читайте також

“Квітка”: про співачку Квітку Цісик знімуть біографічний музичний фільм