fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Антон і червона химера

Фільм «Антон і червона химера» Зази Урушадзе вийде восени 2020

1 208

Історична драма режисера Зази Урушадзе «Антон і червона химера», за мотивами книги канадського письменника Дейла Еслера, оповідає реальну історію дружби двох маленьких хлопчиків в період окупації України більшовиками та Голодомору в Україні.

Восени 2020 року на широкі екрани вийде повнометражний художній фільм копродукції України з Грузією «Антон і червона химера» («Антон») («Anton, his friend and the Russian revolution») – останній фільм відомого грузинського режисера Зази Урушадзе, номінанта на «Золотий глобус» та «Оскар» за фільм про війну в Абхазії «Мандарини».

Сценарій фільма був написаний за мотивами книги «Антон, його друг і російська революція» нащадка німецьких колоністів, канадца Дейла Эйслера. Автор писав по згадках своего дядьки, який і став прототипом головного героя – Антона.

Драма розповість про двох маленьких хлопчиків, дитинство яких проходить в період соціально-економічних потрясінь, війни і голоду в Україні. Діти за допомогою своєї уяви намагаються уникнути насильства, яке їх оточує. Наскільки їхня дружба сильніша за жорстокість дорослого світу, свідками якої вони стали?..

Антон і червона химера

Дія картини розгортається у 1919-му році у німецькій колонії Гільдендорф неподалік від Одеси. У цьому селищі на березі лиману цілком гідно живе німецька сім’я – Ніколас, Христина та їхні діти: вже дорослий Йохан, десятирічний Антон і його молодша сестра Емма. Мирний устрій поселення порушує «російська революція». Життя навколо кардинально змінюється, але діти продовжують залишатися дітьми і вірять у свій казковий світ без погромів і смертей: світлий і чистий, як хмари, які повільно пливуть в синьому небі над блискучим від солі лиманом.

«Я думаю, що дуже цікавий сценарій. Все відбувається на початку XX сторіччя, в 1919 році. Розповідаємо, як більшовики сюди приходили і був погром в німецькому поселенні. Головні герої – два десятилітні хлопці, і вони, можна так сказати, народилися в дуже поганий час», – розповідав режисер.

Дивіться офіційний трейлер фільму «Антон і червона химера»: відео

У головних ролях: Микита Шланчак, Микита Дзядя, Наталія Рюміна, Сімсон Буббель, Юозас Будрайтіс, Вайва Майнеліте, Регімантас Адомайтіс, Олег Симоненко.

Акторів на головні ролі двох хлопчиків шукали по всьому світу, творча група обирала з кількох сотень дітей. Микита Шланчак – німець російського походження, гратиме Антона. Він приїхав на зйомки з Німеччини. Його маму грає актриса з Лондона, латвійка. Микита Дзядя грає Яшу. Він одесит і ніколи не знімався в кіно, але дуже сподобався режисерові як типаж, – йдеться про кастинг фільму.

Антон і червона химера

Авторами сценарію фільму є Дейл Ейслер, Заза Урушадзе, Вадим Єрмоленко, режисером – Заза Урушадзе. Продюсери – Мірза Давітая (Грузія), Кестутіс Драздаускас (Литва), Френк Майор (США), Володимир Філіппов (Україна), Алла Овсяннікова, Андрій Суярко (Україна), Олександр Коваленко (Україна). Оператор-постановник – Михайло Петренко. Художники-постановники – Володимир Філіппов, Ольга Світлична. Композитори – Мирослав Скорик, Патрик Кеннелл. Художник по костюмах – Інга Житня. Художник із гриму – Олена Поліщук.

Стрічка створена «ІнсайтМедіа продюсерським центром» у копродукції з Georgian International Films (Грузія) за підтримки Держкіно України та Грузинського національного кіноцентру, в асоціації з Одеською кіностудією та литовським агентством «ARTBOX», у партнерстві із польським «Krakovia Producciones». Дистриб’ютор в Україні – SVOEkino.

Практично всі зйомки пройшли в Україні (Одеса, Херсонщина) та у Німеччині. Головні зйомки картини розпочалися у серпні 2017-го року в околицях селища Стара Еметівка (Біляївський район Одеської області) на березі Куяльницького лиману, відомого своїми краєвидами.

По темі: «Сваловичі – село вдів»: дивіться онлайн фільм проєкту Радіо Свобода

У фільмі показані справжні батальні воєнні сцени, а на зйомках було задіяно велика кількість зброї та іншого історичного реквізиту.

Кінопроект спільного українсько-грузинського фільму «Антон» став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно і отримав державну фінансову підтримку розміром 20 млн 70 тис. 240 грн. Загальна вартість виробництва картини склала 40 млн 382 тис. 700 грн.

Антон і червона химера

Антон і червона химера

Читайте також –

З’явився український трейлер драми «Пофарбоване пташеня»