fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

«Сваловичі – село вдів»: дивіться онлайн фільм проєкту Радіо Свобода

1 059

Дивіться документальний фільм «Сваловичі – село вдів» проєкту Радіо Свобода із циклу #ВУКРАЇНІ про відрізане від світу автентичне село на Волині, про 80-річних бабусь, які там досі плавають на човнах і рибалять, а також про всіх місцевих мешканців, які стали акторами фільму-претендента на Оскар «Пофарбоване пташеня» Вацлава Маргоула.

Фільм розповідає про село, в якому у 2017 році було лише 16 жителів, село, яке скоро може повністю зникнути. Всі вони – переважно жінки, глибоко пенсійного віку. Це село Сваловичі ще називають «селом вдів». Здається, Сваловичі – ідеальне місце, щоб перечекати карантин – сюди не їздить жоден пасажирський автобус. Єдиний зв’язок зі «світом» – це медсестра, яка добирається сюди раз на тиждень, і житель сусіднього села, який щосереди привозить сюди своїм авто «продуктовий магазин». Навколо села – плавні. І найулюбленіший вид транспорту у Сваловичах – дерев’яні човни, яким легко керують навіть ті, кому майже 80 років. Хати, в яких вони живуть, ніби експонати етнічного музею.

Створений у копродукції з Україною чесько-словацький фільм режисера Вацлава Маргоула  “Пофарбованого пташеня”, який цього року претендував на Оскар як “Найкращий фільм іноземною мовою”, знімався в Україні протягом 16 місяців. Одним з місць зйомок стали Сваловичі.

В селі свого часу з’явився цілий хутір в старовинному стилі для зйомок історичного фільму, в якому були задіяни голівудські актори і всі жителі села. Декоратори створили бутафорські землянки, яле виглядають як справжні, – стверджують автори проєкту #ВУКРАЇНІ.

Українськими продюсерами фільму “Пофарбоване пташеня” стали Ігор Савиченко, Володимир Філіппов, Алла Овсяннікова, Андрій Суярко. Вихід фільму в широкий кінотеатральний прокат в Україні до карантину планувався 23 квітня 2020 року.

Довідка

#ВУКРАЇНІ – спільного проекту Радіо Свобода та каналу Настоящее время, який показує Україну так, як ще ніхто не показував. Команда проєкту їде туди, де ніколи не бачили телевізійників, і показує проблеми, про які бояться говорити.

Читайте також новину, яка вийшла до запровадження карантину

Стрічка “Пофарбоване пташеня” вийде в обмеженому прокаті 23 квітня