З’явився український трейлер драми «Пофарбоване пташеня»
Дивіться український трейлер «Пофарбоване пташеня» («The Painted Bird»). Фільм режисера Вацлава Маргоула вийде в кінопрокат України вже 13 серпня.
Створений у копродукції Чехія, Словаччина, Україна, фільм Вацлава Маргоула «Пофарбоване пташеня» («The Painted Bird»), який цього року претендував на Оскар як “Найкращий фільм іноземною мовою”, нарешті дістанеться українських кінотеатрів. З 13 серпня він вийде у кінопрокат.
За сюжетом фільму, єврейська пара, намагаючись захистити свою дитину від геноциду, відправляє сина до родичів у сільську місцевість десь у Східній Європі. Обставини змушують хлопчика відправитися у подорож диким і ворожим світом, що керується тільки місцевими правилами, забобонами і віруваннями.
Стрічка є екранізацією однойменної книги польсько-американського письменника Єжи Косинського, що була перекладена більш ніж 30-ма мовами й стала світовим бестселером.
Дивіться офіційний український трейлер «Пофарбоване пташеня»: відео
Разом із головним героєм, 11-річним Петром Котляром із Чеського Крумлова, у фільмі грають багато відомих акторів та світових зірок: Стеллан Скарскард (Чорнобиль, Німфоманка) та Гарві Кейтель (Скажені пси, Кримінальне чтиво), Удо Кір (Доґвіль), Джуліан Сендз, Баррі Пеппер.
Також у стрічці знялися Алла Соколова, Ніна Шуневич та Остап Дзядек з України та ряд акторів з інших країн.
Автором сценарію та режисером “Пофарбованого пташеня” є Вацлав Маргоул, українські продюсери – Ігор Савиченко, Володимир Філіппов, Алла Овсяннікова, Андрій Суярко.
Назва твору походить від колись популярного звичаю: люди ловили птахів і фарбували їх пір’я в яскраві кольори. Після цього вони випускали пофарбованого птаха на волю, проте зграя ніколи не приймала його назад.
Основна мова діалогів фільму — штучна “міжслов’янська мова”.
Зйомки відбувалися протягом 16 місяців в Україні, Словаччині, Польщі та Чехії, загалом на 43 локаціях, приблизно 100 знімальних днів, протягом яких було знято 263 сцени, 1520 кадрів та зроблено 3531 дубль. Чехія висунула фільм на премію “Оскар” d 2020 році. Він пройшов до шорт-листа в номінації “Міжнародний повнометражний фільм”, але до номінантів не потрапив.
Фільм виграв у 9 пітчінгу Держкіно у грудні 2016 року. Розмір державної підтримки — 9,5 млн грн. Загальна вартість виробництва фільму — 173,6 млн грн.
Читайте також –