fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

фільм вакуум

Український фільм «Вакуум» взяв нагороду на кінофестивалі у Карлових Варах

666

Український фільм «Вакуум» режисерки Єлизавети Сміт взяв нагороду Connecting Cottbus в індустрійній секції Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах.

Про це 13 липня повідомив Український інститут. В рамках KVIFF, який цього року проходив онлайн, кінопроєкт увійшов до секції Works in Development – Feature Launch – платформи, організованої у співпраці міжнародної програми розвитку сценаріїв MIDPOINT.

За сюжетом молода археологиня Марта дізнається, що її батько, якого вона не бачила вже 20 років, пропав безвісти. Вона повертається в місто, де виросла, з чітким планом продати квартиру якомога швидше, але її минуле і сьогодення несподівано змінюють її плани.

Запланована дата виходу картини – жовтень 2022 року.

vacuum film

По темі: Українські фільми у Карлових Варах представлять на індустрійній платформі

Виробництвом стрічки займалась компанія Bosonfilm, серед проєктів якої також фільм “Памфір” режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука. Авторка сценарію та режисерка фільму «Вакуум» –  Єлизавета Сміт, продюсерка – Олександра Костіна.

Для режисерки проекту Єлізавети Сміт «Вакуум» – повнометражний ігровий дебют. Прем’єра її попереднього документального фільму “Школа № 3” відбулась на Берлінале в 2017 році, де фільм був нагороджений Гран Прі програми Generation 14+. Єлізавета Сміт учасник програми Berlinale Talents 2018, член Української та Європейської кіноакадемій.

“Особисто я дуже рада участі у програмі MIDPOINT Feature Launch. Нам дуже пощастило з групою та тьютером, всі учасники дуже різні, але всіх об’єднує бажання зазирнути глибоко у людські душі. Завдяки MIDPOINT “Вакуум” прийняв участь у пітчингу в Карлових Варах і отримав одну із головних нагород, я сподіваюсь це допоможе нашому проекту знайти партнерів, які розділяють нашу пристрасть до кіно”, – каже Єлізавета Сміт.

Вакуум фільм

У листопаді цього року фільм «Вакуум» поїде також на найбільший європейський ринок копродукції Східної та Західної Європи Connecting Cottbus. Команда представить проєкт у рамках пітчингу, одержить консультації міжнародних фахівців кіносектору та зустрінеться з потенційними партнерами.

Нагадаємо, українські фільми у Карлових Варах презентували цього року свої кінопроєкти професіоналам кіноіндустрії онлайн з 6 по 8 липня. Кожен з них мав нагоду позмагатися за частину призового фонду платформи, який цього року становить 165 тис. євро. Від України було представлено чотири стрічки. Окрім фільму «Вакуум», також «Стоп-Земля» режисерки Катерини Горностай, «Степне» (Україна, Польща, Німеччина) режисерки Марини Вроди та «Утопія» (Україна, Австрія, Нідерланди) режисера Юрія Речинського.

Читайте також –

В Каннах українські фільми будуть презентовані на Ukrainian Showcase