fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Mr. Jones

Фільм «Ціна правди» посів 11 місце в топі iTunes США

895

Фільм «Ціна правди» (англ. Mr.Jones) режисерки Агнешки Голланд, який розповідає про події 1932-1933 років в Україні, зайняв топові позиції за кількістю переглядів і наразі посідає 11-ту сходинку в iTunes США.

Про це повідомляють творці стрічки із посиланням на Top iTunes Movie Rentals Charts. Фільм поступився таким стрічкам, як “Дюнкерк” Крістофера Нолана та “Маленькі жінки” Ґрети Ґервіґ. Цікаво, що стрічка також потрапила на престижний агрегатор рецензій Rotten Tomatoes, де отримала 83% схвальних відгуків із загальним висновком від кінокритиків: “Збитковий, але в принципі гідний Mr.Jones заглядає в минуле, щоб розповісти засновану на фактах історію, яка залишається тривожно актуальною і сьогодні”.

ціна правди itunes

За сюжетом валлійський журналіст та радник британського прем’єр-міністра Гарет Джонс шукає наступну велику історію та приїжджає до Москви, щоб взяти інтерв’ю у Сталіна. Там він знайомиться з Адою Брукс, яка відкриває йому очі на “радянську утопію”, і Гарет, попри смертельні погрози спецслужб СРСР, розпочинає власне розслідування. Крок за кроком він наближається до розкриття правди про найбільшу трагедію українського народу – Голодомор. Відкриття Джонса стали підґрунтям для написання алегоричного роману “Колгосп тварин” (1945) Джорджа Орвелла.

По темі: Українські фільми, які в липні повернулись на великі екрани (оновлюється)

У стрічці знялись Джеймс Нортон (серіал “Війна і мир”), Ванесса Кірбі (“Корона”, “Місія нездійсненна: Фолаут”), Пітер Сарсгаард (“Чудова сімка”), Джозеф Моул (“Гра престолів”) і Кеннет Кренем (“Малефісента”). Також у картині зіграли українські актори Яків Ткаченко та Олег Драч.

Фільм “Ціна правди” знято в копродукції України, Польщі та Великої Британії, зйомки відбувалися в усіх трьох країнах. Україна витратила на стрічку 26 млн грн, а загальний її бюджет становить 262,2 млн грн. Московські місця у фільмі відтворили у Харкові, де заради зйомок перекривали центральну площу міста.

Нагадаємо, в травні “Mr.Jones” увійшов в рейтинг найкращих картин минулого року від британського видання The Guardian, до посів місце разом з такими стрічками, як “1917” та “Паразити”.

Читайте також

Цікаві факти про фільм “Ціна правди” Аґнєшки Голланд