fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль (CMIFF) 2022

Третій «Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль (CMIFF) 2022» оголосив програму заходів

102

3-ій «Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль (CMIFF)» відбудеться в Ужгороді 15 – 18 вересня 2022 року. Програма заходів.

Цього року кінофестиваль підтримує важливу місію – розповідати про нашу неймовірну Україну, про її сміливих і відчайдушних людей та допомагати в ці непрості часи. Всі кіно покази й активності 3-го кінофестивалю CMIFF 2022 відбудуться на підтримку благодійного фонду «Серце до Серця», Закарпаття. Підтримати фонд можна будь-яким комфортним донатом на сайті фестивалю або сайті фонду.

Підтримати «Серце до Серця» — підтримати Україну!

В рамках кінофестивалю передбачається:

  • покази художніх та документальних (короткий та повний метр) фільмів конкурсної програми та оголошення переможців кіно конкурсу CMIFF 2022;
  • покази художніх та документальних фільмів поза конкурсної програми;
  • лекції на тему кіно, екології та туризму;
  • творчі зустрічі з представниками кіноіндустрії (акторами, режисерами, сценаристами, кінознавцями та продюсерами);
  • тематичні екскурсії містом Ужгород;
  • благодійний вечір “Сharity dj marathon”;
  • фотоконкурс «Природа зцілює»*.

Всі заплановані активності – безкоштовні.

Програма кінофестивалю CMIFF 2022

15.09.2022, ЧЕТВЕР

18:00 Відкриття кінофестивалю та показ документального фільму «Вільна людина. Проща» (Україна, 2022) режисера Сергія Дмитренка, який розповідає історію десантника ЗСУ, ветерана АТО, блогера, мандрівника та автора книги – бестселера “Сліди на дорозі” Валерія Маркуса  (Театр ляльок «БАВКА»)

20:00 Конкурсна програма: документальний фільм “БЕРГ” (Нідерланди, Словенія, 2021) режисерки Йока Олтаара (Театр ляльок «БАВКА»)

«Вільна людина. Проща» режисера Сергія Дмитренка

16.09.2022, П’ЯТНИЦЯ

18:00 Лекція. “Як потрапити в кіно, або шлях до великого екрану» Роланд Мішко, український актор театру і кіно. Повнометражні фільми: Мої думки тихі, Чому я живий. Серіали: Секс, інста і ЗНО, Дитячий охоронець (Olivye House)

18:00  Конкурсна програма: документальний фільм “Світло Тіні Івана Чендея” (Україна, 2022) режисера В’ячеслава Бігуна. (Театр ляльок «БАВКА»)

20:00 Позаконкурсна програма: ігровий фільм “Чому я живий” (Україна, 2021) режисера Віллена Новака. Обговорення фільму з актором фільму Роландом Мішком. (Театр ляльок «БАВКА»)

Тепер я турок

“Чому я живий” режисера Віллена Новака

17.09.2022, СУБОТА

12:00 Лекція “Створення документального фільму під час війни” Андрій Литвиненко, режисер та незалежний продюсер документального кіно. (Olivye House)

14:00 Лекція «Поводження з твердими побутовими відходами та актуальні загрози для природи». Катерина Станкевич-Коваль виконавча директорка ГО «Екосфера. (Olivye House)

14:00 Конкурсна програма: короткометражні фільми. Обговорення фільмів з режисерами. (Театр ляльок «БАВКА»)

16:00 Ужгород в кіно: екскурсія локаціями зйомок відомих фільмів з Марією Заболотною. Місце зустрічі Театр ляльок «БАВКА».

17:00 Конкурсна програма: документальний фільм “По червоному маршруту додому” (Словаччина, 2021) режисера Адама Лисі (Театр ляльок «БАВКА»р)

18:00 Конкурсна програма: документальний фільм “Відлюдник з Трейга” (Великобританія, 2021) режисерки Лейзі Маккензі. (Театр ляльок «БАВКА»)

18:00 Лекція “Поетика кіно в соціальній антропологіїі” Лукас Пітшайдер, кінорежисер із Південного Тіролю, Італія. Його дебютний повнометражний фільм «Останні Австрійці» вийшов у 13 країнах і отримав численні нагороди, зокрема «Silver Gentian 2021» та German Dokumentary Film Music Award 2020. (Olivye House)

19:00 Благодійний вечір “Сharity dj marathon” (Doors)

20:00 Конкурсна програма: «Останні австрійці» (Австрія, 2020) режисер Лукас Пітшайдер. Обговорення фільму з режисером. (Театр ляльок «БАВКА»)

«Останні австрійці» режисера Лукаса Пітшайдера

18.09.2022, НЕДІЛЯ

12:00  Лекція. “Як дивитися кіно під час війни”. Алекс Малишенко, модератор, кіножурналіст та куратор. Пише для LB.ua, Moviegram та інших видань. Протягом повномасштабного вторгнення співорганізував кінофестивалі у Чернівцях та Миколаєві. (Olivye House)

14:00 Лекція: “Ужгород, гори та кіно” Марія Заболотна, гідеса, веде свій міні блог, де розповідає про туризм, заклади, та події Ужгорода. (Olivye House)

15:00  Конкурсна програма: документальний фільм “Плай” (Україна, 2021) режисерки Єви Джишиашвілі. (Театр ляльок «БАВКА»)

16:00 Ужгород в кіно: екскурсія локаціями зйомок відомих фільмів з Марією Заболотною. Місце зустрічі Театр ляльок «БАВКА».

17:00 Закриття кінофестивалю, оголошення переможців кіноконкурсу та фотоконкурсу. Показ документального фільму закриття  “Між небом та горами” (Україна, 2021) режисера Дмитра Грешка та обговорення фільму з режисером (Театр ляльок «БАВКА»)

“Між небом та горами” режисера Дмитра Грешка

Основна локація кінопоказів – Закарпатський академiчний обласний театр ляльок «БАВКА», площа Театральна, 8, Ужгород, Закарпатська область, лекції будуть проходити в закладі Olivye House, площа Шандора Петефі, 11/1.

Всі офлайн зустрічі відбуватимуться з дотриманням карантинних вимог та правил безпеки. У разі повітряної тривоги, покази та лекції зупиняються, для можливості переміщення в найближче укриття. Події, які були перервані повітряною тривогою скасовуються або переносяться на наступний день.

*Фотоконкурс «Природа зцілює»

В рамках кінофестивалю триває фотоконкурс «Природа зцілює». Фотоконкурс має на меті привернути увагу до національних парків та заповідників Карпат і показати як могутність і краса дикої природи може зцілювати, особливо у такі непрості часи війни.

З 22 серпня до 13 вересня триватиме прийом фото у таких категоріях:

— Пейзаж (ландшафти та ліси Карпат);

— Дика природа (тварини, рослини та гриби);

— Нічна фотографія (пейзаж або астрофотографія);

+ Додаткова — “Приз глядацьких симпатій”.

Детальніше про фотоконкурс: https://linktr.ee/cmiff.photocontest

Офіційне оголошення переможців — 18 вересня.

Місія «Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю (CMIFF)»: привернути увагу до збереження Карпатських гір та популяризувати Карпатський регіон, який має неймовірний потенціал для кіновиробництва та туризму.

Організатор кінофестивалю — Закарпатська Фільмкомісія. Портал «Нове українське кіно» виступає інформаційним партнером події.

Читайте також

Представлено список найкращих фільмів 3-го «Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю CMIFF»