fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

руслана писанка демони

Наталка Ворожбит дозняла «Демонів»: головну роль у фільмі зіграла Руслана Писанка

395

Останній фільм із Русланою Писанкою у головних ролях вийде у 2023 році. Містичну драму «Демони» зняла режисерка фільму «Погані дороги» та авторка сценаріїв для «Кіборгів» і «Дикого поля» Наталка Ворожбит.

Руслана Писанка знялась у 90% сцен зі своїм персонажем. Про це в інтерв’ю The Village Україна розповіла режисерка фільму Наталка Ворожбит. “Після смерті Руслани я думала, що взагалі його не дознімаю. Якісь сцени я переписала. У нас була достатня кількість другорядних персонажів, які виконали функцію цих сцен без Руслани. Десь ми використали дублерку, це в масових сценах, де можна було просто зі спини її показати. Від якихось речей довелося відмовитися. Але в принципі ми зняли 90% сцен із нею. Щастя, що не 50%, тоді б це був провал”, – розказала вона.

13 листопада 2022 року у фільму «Демони» був останній знімальний день. Дивіться короткий тизер картини.

Також вона розповіла про те, як Руслана Писанка була обрана на головну роль у фільмі. За її словами, акторка прийшла на проби із викликом, довгий час її не брали в українське кіно.

“Я багато пробувала, шукала, не хотіла брати відому акторку. Але ми не могли знайти актрису – і все. Не було потрібної харизми, обсягу особистості. Ніхто не дотягував. Я випадково подивилася інтервʼю Руслани, вона мене зачепила. Вона прийшла на проби із запізненням на 40 хвилин, така вся «я не робитиму нічого, щоб сподобатись». Її дуже довго не запрошували зніматися в українському кіно. Вона була впевнена, що її не оберуть – «А значить, мені це не треба». З викликом прийшла. Але вона заповнила собою весь простір. Я трішки злякалася, бо вона – дійсно брила. Я потім ще пробувала інших акторок. Але не могла позбавитися відчуття, що треба брати саме її.

Коли ми з нею почали працювати, виявилося, що вона – як пластилін. Вона готова була на все, вона настільки віддано працювала, настільки була відкрита, самовіддана. Там, де ми її благали погодитися на дублерку, вона все робила сама. А час від часу це були дуже важкі зйомки. А ще вона в кадрі підстригла своє розкішне волосся.

Руслана жила цим фільмом. Я знаю, вона до останнього планувала завершити зйомки, її чоловік казав, що ще за три-чотири дні вона репетирувала останні сцени та вірила, що ми дознімемо кіно”, – пригадала Наталка Ворожбит.

Демони писанка

До останнього творці стрічки приховували, що Руслана Писанка – у головних ролях «Демонів». “Хотілося зробити сюрприз глядачам. Руслана там зовсім інша, нова. Я була впевнена, що після цього на неї посиплються пропозиції. Бо вона крута. Ми втратили дійсно велику акторку”, – додала режисерка.

За сюжетом фільму, безхатько з росії, на ім’я Славік потрапляє до гоголівських місцин близь Сорочинців. Там він знайомиться з Нінкою, яка згоджується його прихистити на зиму. З часом йому доведеться зіткнутися з містичними особливостями цього селища та таємничою особистістю господині.

Автор сценарію та режисер – Наталія Ворожбит. Продюсери – Дмитро Мінзянов, Юрій Мінзянов. Розробкою фестивальної стратегії до фільму «Демони» займатиметься міжнародний сейлз-агент із Британії REASON8 Films.

Читайте також

Фільм “Погані дороги” Ворожбит здобув приз на Тижні кінокритиків у Венеції