fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Сергієві Лозниці вручено Державну премію України імені Олександра Довженка за драматичну стрічку “Донбас”

127

Міністр культури, молоді і спорту Володимир Бородянський, відповідно до Указу Президента України № 630/2019 “Про присудження Державної премії України імені Олександра Довженка”, вручив державну премію відомому українському кінорежисеру Сергію Лозниці за створення повнометражного ігрового фільму “Донбас” (2018 рік).

“Я дуже вдячний, що з вашим ім’ям Україна пов’язує відродження українського кіно і відродження культурної дипломатії. Те, що ви робите представляє Україну за кордоном. Це дуже добре, що нас знають не лише по проблемах, але й по мистецьких досягненнях – багато у чому це і ваша заслуга”, – сказав Володимир Бородянський.

Після вручення Премії режисер Сергій Лозниця подякував творчій команді та всім причетним до створення “Донбасу” і зазначив: “Для мене велика честь отримати  таку важливу державну нагороду. За свою 24-річну кінодіяльність я зняв 25 фільмів, але це перша моя стрічка, створена за підтримки Держкіно. Це стало можливим завдяки тим змінам, які відбулися в українській кіноіндустрії за останні п’ять років. Система державної підтримки кіно, яка існує зараз, показала свою життєздатність, і я сподіваюся, що надалі її  тільки покращуватимуть”.

Фільм вийшов в обмежений український кінопрокат в одному кінотеатрі — київському кінотеатрі “Жовтень” — ще 20 вересня 2018 року.

Дивіться офіційний трейлер “Донбас”: відео

Фільм Сергія Лозниці “Донбас” розповідає про людей, які живуть у зоні збройного конфлікту на сході України і включає 13 переплетених сюжетів, які демонструють різні сфери життя на окупованих територіях. Стрічка показує, як бойовики забирають автомобіль у місцевого бізнесмена, як переселенці живуть у підвалі, як чиновник обкрадає лікарню і як знімаються постановочні новини для телебачення. Лозниця написав сценарій картини за мотивами документальних роликів, викладених очевидцями в Інтернет.

Знімали епізоди фільму на околицях Кривого Рогу Дніпропетровської області та тривали протягом 4-х днів.

Фільм створювався у копродукції Німеччини, України, Нідерландів, Франції та Румунії. У стрічці грають українські актори Георгій Делієв, Наталія Бузько, Тамара Яценко, Людмила Смородина, Ніна Антонова та інші. Стрічка стала одним із переможців Восьмого конкурсного відбору Держкіно України.

Крім того, фільм “Донбас” Сергія Лозниці став найкращим українським фільмом 2018 року за версією кінопремії “Золота дзиґа”.

Джерело: Держкіно