fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Щедрик

1 118

щедрикЖанр: Драма, Історичний

Країна: Україна, Польща

Виробництво: Ама Віжн (Україна), Stewpool (Польща)

Дистрибутори: FILM.UA Distribution, Кіноманія

Режисер-постановник: Олеся Моргунець-Ісаєнко

Авторка сценарію: Ксенія Заставська

Оператор-постановник: Євгеній Кирей

Художник-постановник: Владислав Одуденко

Композитор: Госейн Мірзаголі

Звукорежисер: Андрій Обод

Режисер монтажу: Тарас Сінчук

Художниця з костюмів: Яна Нікітенко

Продюсери: Артем Колюбаєв, Тарас Босак, Максим Лещенко

Прем’єра: 5 січня 2023 року

У ролях: Яна Корольова, Поліна Громова, Євгенія Солодовник, Христина Ушицька, Йоанна Опозда, Андрій Мостренко, Томаш Собчак, Алла Бінєєва, Дарина Галадюк, Мілана Галадюк, Мирослав Ганішевський, Андрій Ісаєнко, Оксана Муха, Анастасія Матешко, Поліна Трегубова, Тимофій Дмитрієнко, Яніна Руденська, Олександр Половець, Володимир Кравчик, Якоб Вальзер, Тетяна Круліковська, Світлана Штанько

На межі зіткнення імперій, у безвиході окупації та пастці Другої світової війни опинилися три родини, які живуть під одним дахом. Українська, єврейська та польська сім’ї однаково відчули на собі утиски як Третього Рейху, так і карального режиму СРСР.

У безвиході поневолення українська родина приймає до себе дітей, батьки яких стали жертвами окупантів, та самовіддано оберігає їх, наче власну донечку Ярославу. Дівчинка понад усе мріє примирити увесь світ завдяки українському «Щедрику», який намагаються стерти з її пам'яті. Та слова святкової пісні ведуть до світла у суцільному мороці німецького та радянського поневолення.

Цікаві факти:

  • Історична драма «Щедрик» розповідає про історію єднання культур трьох родин: українців, поляків та євреїв. Об’єднуючись перед обличчям зла та жорстокості, вони намагаються вижити, не полишаючи надій на мирне та спокійне майбуття. Українська мелодія «Щедрик» стає символом добра та світла для героїв стрічки.
  • Події фільму відбуваються в Івано-Франківську, під час Другої світової війни, де на зміну каральній системі СРСР ненадовго приходить нацистський режим Третього рейху. Для відтворення історичної дійсності на екрані, творці консультувалися з істориками та краєзнавцями. За словами режисерки, фільм — збірний образ реальних історій кінця 30-х, початку 40-х років ХХ сторіччя.
  • Зйомки проєкту розпочалися наприкінці листопада 2019 року і тривали до лютого 2020, окремі сцени фільмували в серпні 2020, з перервою на карантин.
  • Стрічка була знята в копродукції Польщі та України. Виробництво фільму здійснювали Ама Віжн (Україна) та Stewpool (Польща) за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.
  • Раніше стрічку показували в межах національного туру «Кіно заради Перемоги!», а також всесвітнього благодійного марафону на підтримку України CinemAid Ukraine Charity Film Marathon. Зокрема стрічку показали в Римі (Італія), Варшаві (Польща), Нью-Йорку (США), Брюсселі (Бельгія), Торонто (Канада), Сеулі (Республіка Корея), Ризі (Латвія). Обидві ініціативи були започатковані Державним агентством України з питань кіно спільно з партнерами.

Читайте новини фільму:

Історична драма «Щедрик» Олесі Моргунець-Ісаєнко вийшла онлайн

«Я відчуваю тебе»: вийшов кліп на OST до фільму «Щедрик» у виконанні Оксани Мухи та Івана Леньо (Kozak System)

«Щедрик» робить людей добріше: презентовано трейлер історичної драми Олесі Моргунець-Ісаєнко

Прем’єри зими 2022-2023: нові українські фільми, які вийдуть в кінотеатрах цього сезону

Єднаймося піснею: з 5 січня в прокаті стартує україно-польська історична драма “Щедрик”

“Щедрик”: фотодобірка зі зйомок історичної драми

Благодійні покази українського кіно стартують у Варшаві вже завтра

Українські копродукційні фільми 2021, які варті вашої уваги