fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Щедрик

187

ЩедрикЖанр: Драма, Історичний

Країна: Україна, Польща

Виробник: Ама Віжн, Stewopol

Дистриб’ютор: Ukrainian Film Distribution

Режисерка-постановниця: Олеся Моргунець-Ісаєнко

Сценаристка: Ксенія Заставська

Оператор-постановник: Євгеній Кирей

Художник-постановник: Владлен Одуденко

Композитор: Госейн Мірзаголі

Звукорежисер: Андрій Обод

Режисер монтажу: Тарас Сінчук

Художниця з костюмів: Яна Нікітенко

Продюсери: Артем Колюбаєв, Максим Лещенко, Тарас Босак

Прем’єра: Скоро

У ролях: Андрій Мостренко, Йоанна Опозда, Алла Бінєєва, Христина Ушицька, Євгенія Солодовник, Дарина Галадюк, Мілана Галадюк, Мирослав Ганішевський, Яна Корольова, Поліна Громова, Томаш Собчак

На межі зіткнення імперій, у безвиході окупації та пастці Другої світової війни опинилися діти, яких каральні режими СРСР та Третього Рейху позбавили батьків. Знедолених дітей приймає викладачка співу Софія. Вона оберігає їх і свою рідну донечку – наївну ніжну Ярославу, яка понад усе прагнула примирити світ чарівливою мелодією “Щедрика”. Ця українська гармонія з наївністю дитини та стійкістю матері веде до світла у суцільному мороці німецького та радянського поневолення.

щедрик

Цікаві факти:

  • “Щедрик” є другим повнометражним ігровим фільмом режисерки, яка присвятила вивченню історії України в часи Другої світової війни та повоєнних років дві свої документальні стрічки – “Рубіж. Грубешівська операція” та “Депортація 44-46”.
  • Сценарій майбутньої стрічки “Щедрик” написала одеська письменниця Ксенія Заставська. Над точністю сценарію працювали дуже ретельно. Режисерка Олеся Моргунець-Ісаєнко зустрічалася з краєзнавцями, істориками, представниками єврейської та польської громад – щоб глядачі бачили у фільмі правдиві, а не вигадані факти та події, щоб художня вигадка не виходила за реальні рамки.
  • Герой фільму “Щедрик” – місто, Івано-Франківськ, Станиславів, адже тут тоді проживала велика кількість людей різних національностей: німці, українці, поляки, євреї – і всі вони якось співіснували разом. Події воєнної драми відбуваються з 1938 року до Другої світової та під час війни.
  • Режисерка Олеся Моргунець-Ісаєнко: “Це така собі історія примирення народів, історія про те, що всі люди мають право на існування.”
  • Дитячі ролі у стрічці виконали: Поліна Трегубова (роль Ярослава, українка), Христина Ушицька – Тереза, полька, Евгенія Солодовнік, Дарина і Мілана Гладюк – єврейські дівчатка,  Тимофій Дмитрієнко – Генріх, німецький хлопчик.
  • Кошти для фінансування фільму на 50 % надано Міністерством культури України та 50 % – кінокомпанією Stewopol (Польща), яку представляє продюсер Максим Лєшчанка, в копродукції з кінокомпанією Ама Віжн.
  • Фільм створений за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

Читайте новини фільму:

Благодійні покази українського кіно стартують у Варшаві вже завтра

“Щедрик”: фотодобірка зі зйомок історичної драми