fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Щедрик

Єднаймося піснею: з 5 січня в прокаті стартує україно-польська історична драма “Щедрик”

408

Історична драма «Щедрик» про зруйновані людські долі на тлі війни виходить у широкий український прокат. Кінотеатральну дистрибуцію фільму здійснюють FILM.UA Distribution та Кіноманія.

Про це порталу “Нове українське кіно” повідомила PR-служба FILM.UA Distribution. Історична драма «Щедрик» була знята в копродукції Польщі та України.

Вона розповідає про історію єднання культур трьох родин: українців, поляків та євреїв. Об’єднуючись перед обличчям зла та жорстокості, вони намагаються вижити, не полишаючи надій на мирне та спокійне майбуття. Українська мелодія «Щедрик» стає символом добра та світла для героїв стрічки.

«“Щедрик — це елемент самоідентифікації, який допомагає зрозуміти “хто ти”. Так пісня “Щедрик” для маленької Ярослави то пісня її родини, її коріння. У фільмі також звучатимуть польські та єврейські пісні, бо кожен народ має свою мову, свою пісню, і своє право на існування», — ділиться режисерка фільму Олеся Моргунець-Ісаєнко.

Події фільму відбуваються в Івано-Франківську, під час Другої світової війни, де на зміну каральній системі СРСР ненадовго приходить нацистський режим Третього рейху. Для відтворення історичної дійсності на екрані, творці консультувалися з істориками та краєзнавцями. За словами режисерки, фільм — збірний образ реальних історій кінця 30-х, початку 40-х років ХХ сторіччя.

«Події фільму розгортаються під час Другої світової війни. Але картина не про війну, а про життя звичайних людей під час військових дій та окупації. Наші герої не втрачають людяності та гідності, не дивлячись на всі випробування долі. Фільм показує, що зміна тоталітарних режимів по суті нічого не змінює, а будь-які намагання силового розподілу територій завжди призводять до гуманітарної катастрофи. На жаль, багато українських родин з початком повномасштабного вторгення відчули це на собі. І хоча це кіно історичне, глядач знайде дуже багато паралелей із сьогоденням і зможе ще раз переконатись, що світло завжди перемагає темряву», — розповідає продюсер проєкту Тарас Босак.

Дивіться офіційний тизер фільму «Щедрик»

Зйомки проєкту розпочалися наприкінці листопада 2019 року і тривали до лютого 2020, окремі сцени фільмували в серпні 2020, з перервою на карантин.

Режисер-постановник: Олеся Моргунець-Ісаєнко. Продюсери: Артем Колюбаєв, Тарас Босак, Максим Лещенко. Авторка сценарію: Ксенія Заставська. Оператор-постановник: Євгеній Кирей. Художник-постановник: Владислав Одуденко.

У ролях: Яна Корольова, Поліна Громова, Євгенія Солодовник, Христина Ушицька, Йоанна Опозда, Андрій Мостренко, Томаш Собчак, Алла Бінєєва, Дарина Галадюк, Мілана Галадюк, Мирослав Ганішевський, Андрій Ісаєнко, Оксана Муха, Анастасія Матешко, Поліна Трегубова, Тимофій Дмитрієнко, Яніна Руденська, Олександр Половець, Володимир Кравчик, Якоб Вальзер, Тетяна Круліковська, Світлана Штанько.

5 січня 2023 року «Щедрик» стартує в широкому прокаті в Україні.

«Війна — однаково жорстоке явище, незалежно від того коли та в чий дім стукає. Уже понад 9 місяців ми, українці, змагаємося за свою свободу і виборюємо право на щасливе майбутнє для наших дітей. Хочеться вірити, що події, відтворені у “Щедрику”, лише підсилять наші прагнення», — розповідає директорка напрямку кінотеатральної дистрибуції FILM.UA Distribution Надія Коротушка.

Раніше стрічку показували в межах національного туру «Кіно заради Перемоги!», а також всесвітнього благодійного марафону на підтримку України CinemAid Ukraine Charity Film Marathon. Зокрема стрічку показали в Римі (Італія), Варшаві (Польща), Нью-Йорку (США), Брюсселі (Бельгія), Торонто (Канада), Сеулі (Республіка Корея), Ризі (Латвія). Обидві ініціативи були започатковані Державним агентством України з питань кіно спільно з партнерами.

Фільм створено компанією «Ама Віжн» у співпраці зі Stewopol за фінансової підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України та інформаційної підтримки Державного агентства України з питань кіно. Кінотеатральну дистрибуцію фільму проводить FILM.UA Distribution та Кіноманія.

Читайте також

Нова дата: воєнна драма “Обмін” вийде в прокат з 6 грудня