fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Лишайся онлайн

Лишайся онлайн: представлено тизер воєнної драми з елементами скрінлайфу

126

Драма про війну “Лишайся онлайн” знята під час війни в унікальному для українського кіно форматі — скрінлайф, коли події відбуваються на екрані ноутбука. Фільм про волонтерів, тероборонців, переселенців та їхній зв’язок і взаємодопомогу. Заснований на реальних почуттях, подіях, героях.

Як повідомили порталу “Нове українське кіно” у пресслужбі художнього фільму, співпродюсерами є відеопродакшн IT-компанії AMO Pictures, Об’єднання Українських Продюсерів (ОУП) та Mamas Production, яка знімає фільм.

“Лишайся онлайн” (у міжнародному прокаті — Stay Online) — перші зйомки повнометражного фільму на території України з початку війни росії проти України. З 24 лютого лишатися онлайн для українців означає бути живим, а stay online with Ukraine — це бути в темі з Україною, допомагати онлайн Україні, якщо ти за межами держави. Що ми усі онлайн з 24 лютого”, – так описують проєкт творці фільму.

Автор ідеї та со-продюсер фільму Антон Скрипець: Сьогодні “онлайн” дає можливість опинитися “за завісою” та зустрітися з ворогом (сидячи вдома). “Онлайн” можна познайомитись з супергероєм (сидячи вдома). “Онлайн” можна буквально врятувати чиєсь життя, а чиєсь – загубити (сидячи вдома). Про це наш фільм”.

Фільм оповідає історію киянки Каті, до якої звертається хлопчик з проханням знайти його зниклих безвісти батьків. Щоб врятувати сім’ю хлопчика їй доведеться ризикнути життям своїх близьких. Для пошуків Каті потрібно постійно бути онлайн.

Дивіться офіційний тизер українського фільму “Лишайся онлайн”

Запуск проєкту відбувся на початку травня. Зйомки безпосередньо почалися у червні, а закінчилися наприкінці серпня. Знімали у Києві, Бучі, Ірпені, Львові, частину зняли по відеозв’язку, у Швеції. Цікаво, що більша частина фільму знята на мобільні телефони та за допомогою програм запису екрану.

Ролі у фільмі зіграли Єлізавета Зайцева (“Пекельна хоругва, або Різдво козацьке” (2019), “Шляхетні волоцюги” (2018), Олександр Рудинський (“Найкращі вихідні” (2022), “Бурштинові копи” (2021), “Перші ластівки. Залежні” (2020), Олеся Жураківська (“Донбас” (2018), “Таємний щоденник Симона Петлюри” (2018), “Кріпосна” (2019), Катерина Кістень (“Толока” (2019), “Сотка” (2018). Загалом у пробах брали участь понад 200 акторів. Виконавця ролі хлопчика Сави вибирали з 80 дітей.

Автори фільму приділяють особливу увагу унікальному формату, який вони обрали для своєї історії, і кажуть, що такого в Україні ще не було. Вони обіцяють незвичні рішення не тільки для українського, але й для світового кінематографу.

Режисерка фільму Єва Стрєльнікова: “Ще на етапі сценарію, разом з Антоном, ми багато обговорювали нюанси формату, в якому вирішили розказати нашу історію. Нам хотілося щоб фільм відгукнувся кожному, тому будемо говорити з глядачем зрозумілою йому мовою. Артхаусні прийоми виразності відкинули подалі!”.

Реліз фільму заплановано на весну 2023 року. Прем’єра фільму очікується на фестивалях, стрімінгових платформах, телеканалах а також у кінотеатрах. Як стверджують творці проєкту, частина прибутку від прокату фільму буде спрямована у благодійні фонди.

Офіційний постер фільму

залишайся онлайн

Нагадаємо, документальна стрічка “Світова кібервійна” (World War Cyber), що є проєктом Об’єднання Українських Продюсерів (ОУП), визнано найкращим у категорії “Документалістика” на Co-production Forum, організованому на міжнародному телевізійному фестивалі Heart of Europe.

Читайте також

Український документальний фільм “Світова кібервійна” виграв пітчинг у Польщі