fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

я , Ніна

Повнометражну драму «Я, Ніна» Марисі Нікітюк презентували в Талліні

122

Світова прем’єра художнього повнометражного фільму «Я, Ніна» (Lucky Girl) Марисі Нікітюк відбулася в головному конкурсі Талліннського міжнародного кінофестивалю. Українська прем’єра відбудеться навесні.

Повнометражна картина ‘Lucky Girl’ (Я, Ніна) була представлена на Таллінському міжнародному кінофестивалі «Темні ночі». Це фестиваль класу А, який цьогоріч проходив в Естонії з 11 до 27 листопада.

Фото – https://www.facebook.com/yaninafilm

За сюжетом, Ніна Сокіл (35 років) — молода перспективна зірка телебачення. Її кар’єра стрімко йде вгору. Заради свого успіху вона не рахується ні з ким і ні з чим. Разом з чоловіком Андрієм (40 років) вони планують дитину, але у Ніни виявляють рак кісти (остеосаркома) і на неї чекає тривале лікування, успіх якого ніхто не може гарантувати. Ніна нехтує порадами лікарів заради своєї кар’єри, не усвідомлюючи реального ризику для життя.

Я, Ніна

Фото – https://www.facebook.com/yaninafilm

Фільм створено за підтримки Держкіно, nordmedia, компанії «Yanina Sokolova Production», San Cinema та у співпраці з Mental drive і Peya. Sales company — REASON8 Films. Кінопроєкт стрічки «Я, Ніна» став одним із переможців 11-го конкурсного відбору Держкіно. Режисерка фільму: Марися Нікітюк. Сценарій: Марися Нікітюк, Ольга Куровець.

“Три роки. Саме стільки тривала робота над фільмом який пережив зміну режисера, розширив персонажний склад і світоглядне бачення проблеми раку. У фільмі окрім основної героїні Ніни ви побачите ще трьох нових героїв. Всі персонажі мають реальних прототипів у житті. Ми розширили історію аби показати вам зріз суспільної боротьбі у кожній окремій історії”, — коментує засновниця проєкту Яніна Соколова на своїй facebook-сторінці.

Як зазначається, фільм буде мати документальну та художню частини. Яніну Соколову глядачі побачать у документальних сценах і у тих кадрах, які були відзняті у 2019. Головну героїню — Ніну Сокіл зіграє українська актриса Ксенія Хижняк. “Ми прийняли це рішення аби ви побачили професійну гру і можливість реалізувати складні психологічні стани, інтимні сцени, алопецію ( аби зіграти свого персонажа Ксенія поголилася наголо). На жаль все це з огляду на наше нове бачення фільму я б не змогла реалізувати по-справжньому. Ксенія і її чоловік за сценарієм фільму Олексій Тритенко впоралися на відмінно. Як і решта персонажів”, — пояснює Яніна Соколова.

Нагадаємо, зйомки фільму «Я, Ніна», заснованого на реальних подіях з життя відомої журналістки та телеведучої Яніни Соколової, стартували 30 січня 2021 року.

________

Також в головному конкурсі Талліннського міжнародного кінофестивалю «Темні ночі» відбулася світова прем’єра українсько-італійського фільму «Тривала втеча» Андреа Маньяні. В межах фестивалю пройшла міжнародна прем’єра фільму «Сашенька» Олександра Жовни. Крім того, у секції Shorts Animation Competition було представлено українську анімацію «Вигаданий пейзаж» Микити Лиськова. А в секції Shorts Live-Action Competition презентовано короткометражну роботу «Театральна» Аліни Панасенко.

Під час фестивалю пройшов спеціальний показ стрічки Антоніо Лукіча «Люксембург, Люксембург». Також в рамках секції Script Pool відбулася презентація проєкту «Дім» Ор Сінай спільного виробництва Ізраїлю та України. А в межах Co-Production Market представили проєкти «Сліпобачення» Руслана Батицького та «Цвіт вишні» Марисі Нікітюк.

Читайте також

Три українські фільми здобули нагороди фестивалю незалежного кіно Cannes 7th Art Awards