fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Рівень чорного

Український фільм «Рівень чорного» вийшов на платформах iTunes і Google Play

129

На сервісах iTunes і Google Play вийшов український фільм «Рівень чорного». Це стрічка режисера Валентина Васяновича, яка передувала його славнозвісному гіту «Атлантида» (призер Венеційського кінофестивалю).

Про це порталу “Нове українське кіно” повідомили пресрелізом Arthouse Traffic. Відтепер «Рівень чорного» доступний для перегляду на глобальних платформах в Австралії, Бельгії, Канаді, Данії, Фінляндії, Ірландії, Іспанії, Італії,  Люксембургу, Нідерландах, Німеччині, Норвегії, Португалії, Швеції, Швейцарії, Великій Британії, США та Франції.

Головний герой картини — весільний фотограф Костя, для якого 50-річний ювілей стає початком складного етапу. Все, що він любив і до чого був прив’язаний, безповоротно зникає. Хоча таких речей у його житті не так уже й багато. Паралізований після інсульту батько. Подруга – стилістка весільного журналу. Старий кіт. Слайди, на яких він молодий та щасливий. Костя все життя фотографує чуже щастя. Для нього це рутина.

У 2017 році «Рівень чорного» став володарем Ґран-прі та Призу екуменічного журі Міжнародного кінофестивалю у Фрібурзі (Швейцарія). В Україні стрічка здобула Приз Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI) як Найкращий український повнометражний фільм на Одеському міжнародному кінофестивалі, а Валентин Васянович був відзначений Національною премією «Золота Дзиґа» за Найкращу операторську роботу. Того ж року стрічка була висунута в якості претендента від України на кінопремію «Оскар» у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою».

Валентин Васянович — один із найвідоміших сучасних кінематографістів України. Лауреат конкурсної програми «Горизонти» (у 2019 р. з картиною «Атлантида») та номінант головної нагороди «Золотий лев» (у 2021 р. з картиною «Відблиск») Венеційського кінофестивалю. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (у 2019 р. за «Атлантиду»). Також відомий операторською роботою над фільмом «Плем’я» (2014 р.) Мирослава Слабошпицького — однієї з найбільш знакових сучасних українських стрічок.

Рівень чорного

Читайте також

Фільм «Максим Оса: золото Песиголовця» вийшов онлайн на стрімінгових сервісах