fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

битва за україну

Три українські фільми здобули нагороди фестивалю незалежного кіно Cannes 7th Art Awards

286

«Мати апостолів» Зази Буадзе, «Битва за Україну» Андрія Зайця, «Я був народжений не для війни» Владислава Робського – три українські фільми-переможці Cannes 7th Art Awards.

У Франції оголосили переможців міжнародного кінофестивалю незалежного кіно Cannes 7th Art Awards, який проходив з 13 по 16 жовтня в кінотеатрі «Espace Miramar». Серед переможців три українські фільми – нижче розказуємо про них.

Cannes 7th Art Awards

Cannes 7th Art Awards

Фото: Cannes 7th Art Awards у facebook

Перемогу у міжнародному конкурсі за найкращу акторську роботу здобула Наталія Половинка, яка зіграла головну роль у повнометражному фільмі «Мати апостолів» режисера Зази Буадзе.

За сюжетом, коли син потрапляє в небезпеку, мати без вагань кидається йому на допомогу. Заради спасіння дитини вона здатна на все! Навіть пройти крізь пекло війни. Коли Софія дізнається, що літак її сина збито, вона вирушає у небезпечну мандрівку, повну несподіванок та пригод. Ніхто напевне не може сказати – чи вижив її син. Матері доведеться вступити у відчайдушну боротьбу з сильними ворогами заради спасіння свого сина. На цьому нелегкому шляху вона зі звичайної жінки, яка навіть не здогадується на що здатна, перетворюється на Мати, що втішає та рятує навіть пропащі душі.

Приз глядацьких симпатій отримав короткометражний фільм про війну 2022 року «Битва за Україну» режисера Андрія Зайця, засновника кінофестивалю «Бруківка» у Кам’янці-Подільському.

Як поділився Андрій Заєць на своїй сторінці, під час церемонії нагородження Георгій Торяник, який зіграв в «Битві за Україну» одну із ролей, сказав тезу, яка охарактеризувала мету створення такої стрічки та показу її на міжнародних фестивалях: «Цим фільмом ми нагадуємо що в нашій країні війна і вона ще не закінчилась. Але ми будемо боротися, будемо захищати нашу землю, до перемоги. Слава Україні».

Виконавиця головної ролі Тетяна Дзюбінська присвятила нагороду своєму двоюрідному брату, українському військовому прикордоннику з Маріуполя, який зараз перебуває в полоні в Оленівці.

Нагадаємо, у жовтні стало відомо, що фільм «Битва за Україну» Андрія Зайця отримав Головний приз журі фестивалю незалежного кіно «Бардак» Національного конкурсу VI кінофестивалю Kharkiv MeetDocs.

Фільм присвячений подіям у перші місяці повномасштабного російського вторгнення. Оповідь ведеться від імені добровольця з Кам’янця-Подільського та волонтерки, яка опинилась в окупованому Маріуполі.

Гран-прі у конкурсі документальних фільмів нагороджено стрічку «Я був народжений не для війни» режисера Владислава Робського.

У фільмі йдеться про людину, що пройшла на війні всі кола пекла, не втратила силу духу та віру в людство. І тепер досить незвичним способом допомагає людям із обмеженими можливостями повернути смак до життя. Він готує до стрибку з парашутом трьох чоловіків з обмеженими можливостями, які є ветеранами АТО. Вони досі ніколи не з парашутом, але Костя умовив їх на стрибок, як засіб реабілітації та розширення світосприйняття. Підготовка дається не просто, але воно того варте.

Я був народжений не для війни

Фото: скріншот відео

З повним переліком переможців можна ознайомитися за цим посиланням.

Читайте також

Українські фільми-переможці Каннського кінофестивалю 2022 (повний огляд)