fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Українські фільми-переможці Каннського кінофестивалю 2022 (повний огляд)

1 052

Стрічки-переможці “Чому я живий”, “Маріуполіс 2”, “Слухаючи світ”, “Ти – космос”, “Славна Революція” та аншлаг на світових прем’єрах фільмів “Памфір” і “Бачення метелика” – читайте повний огляд українських картин, які отримали цьогоріч нагороди в Каннах.

Як повідомляє 24 канал, у Франції відбувся 75-й Каннський кінофестиваль, де значна увага була прикута до війни, яку росія розпочала на території України. Цьогоріч представили чимало українських фільмів.

У програмі Каннського кінофестивалю “Двотижневик режисерів” взяв участь фільм “Памфір” Дмитра Сухолиткого-Собчука та в основному конкурсі – “Бачення метелика” Максима Наконечного. Покази пройшли з аншлагом. Зокрема прем’єру “Памфіра” завершили рекордні 6-хвилиннні овації глядачів.

Кадр з фільму “Бачення метелика”

Кадр з фільму “Памфір”

Проєкт української стрічки “Слухаючи світ” отримав DAE Award на кіноринку Marché du Film у межах секції Cannes Docs. У Каннах команда стрічки закликала світову спільноту звільнити парамедикиню Юлію Паєвську (Тайру), яку росіяни взяли у полон 16 березня.

Фільм розповідає про активістку з інвалідністю Іву. Вона займається проєктами на соціально важливі теми. Коли росія почала вторгнення, жінка з 15-річним сином переїхала до Львова, пізніше до Німеччини в пошуку прихистку.

Кадр з фільму “Слухаючи світ”

Фільм про часи Другої світової війни режисера Віллена Новака “Чому я живий” презентували на фестивалі Silk Road Film Awards Cannes. Там стрічка отримала нагороду номінації Best Feature Film Director.

У картині йдеться про довоєнне життя в невеликому місті Маріуполі на березі Азовського моря. За сюжетом, 17-річні Фрося і Льончик, які пристрасно закохані одне в одного, мріють про весілля, але Фрося – українка, а Льончик – єврей. Батько дівчини проти іновірців у родині. Втім життя закоханих назавжди змінюється, коли в їхні будинки та ще мільйонів людей приходить страшна війна.

“Маріуполіс 2” – фільм вбитого у Маріуполі режисера Мантаса Кведаравічюса. Стрічка була представлена на Каннському кінофестивалі й отримала відзнаку від журі премії “Золоте око”.

За темою: Стрічка “Маріуполіс 2” Мантаса Кведаравічюса здобула нагороду в Каннах

Вручаючи нагороду, президентка журі Аґнєшка Голланд оголосила хвилину мовчання за жертвами війни росії в Україні. Зокрема – за режисерами, журналістами, фотографами та іншими людьми творчих професій.

Картина розповідає про післявоєнне життя в Маріуполі.

Кадр з фільму “Маріуполіс 2”

Фільм “Ти – космос” українського режисера Павла Острікова отримав нагороду First Cut Lab Award у Каннах.

За темою: «Ти – космос»: дебютний фільм Павла Острікова отримав нагороду в Каннах

У центрі сюжету – космічний далекобійник Андрія, єдину людину, яка вижила після вибуху Землі. Однак, пізніше на зв’язок виходить француженка Катрін і Андрій робить все можливе, щоб з нею зустрітися. Через деякий час герої закохаються одне в одного.

Кадр з фільму “Ти – космос”

У Каннах серед студентських робіт міжнародного конкурсу La Cinef перемогу отримав фільм Маші Новікової “Славна Революція”.

У центрі історії – Революція Гідності. Цікаво, що ця стрічка є дипломною роботою режисерки для кіношколи у Лондоні.

Крім цього, фільм режисерки Тоні Ноябрьової “Ти мене любиш?” отримала нагороду на послуги постпродакшену від IDM Film Commission Suedtirol/Cine Chromatix Italy. Картина Юлії Гонтарук “Залізна сотня” здобула відзнаку від Ciclic/ Région Centre-Val de Loire. Стрічка Анни Бурячкової “Коли нам було 15” отримала нагороду на послуги постпродакшену від Screen Brussels та Спеціальну відзнаку журі.

За темою: Наша зброя – контент: шоуріл українських фільмів з кіноринку в Каннах виклали в мережу

Нагадаємо, Каннський кінофестиваль тривав з 17 до 28 травня. “Золоту пальмову гілку” за найкращий фільм фестивалю отримав фільм “Трикутник смутку” (Triangle Of Sadness) режисера Рубена Естлунда.

Читайте також

«Лариса Кадочнікова. Війна»: режисер Дмитро Томашпольський працює над новим фільмом про легендарну Марічку