fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Анімаційні фільми про вигорання українсько-британського проєкту I’M FINE можна переглянути онлайн безоплатно

176

Від фестивалю актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM: 13 талановитих авторських анімацій висвітлюють стан для тих, кому пощастило споглядати цю проблему ззовні, та підтримує й емпатує до тих, хто стикнувся з цим тет-а-тет.

З 10 по 30 жовтня на медіасервісі Megogo глядачі з України та Великої Британії мають можливість повторно переглянути анімаційні фільми проєкту I’M FINE! безкоштовно та без реєстрації. Про це повідомили порталу “Нове українське кіно” пресрелізом автори.

Проєкт був ініційований програмною директоркою українського анімаційного фестивалю LINOLEUM Анастасією Верлінською та засновником й журналістом британського видання Skwigly Animation Magazine Аароном Вудом до повномасштабної війни. Проте у контексті подій, як зазначається, проєкт не лише не втратив актуальності, але й набув нових сенсів. Реалізація проєкту стала можливою за підтримки Британської Ради у межах Сезону культури Велика Британія / Україна.

I’M FINE! (ВСЕ ГАРАЗД!) – це рефлексія на тему емоційного вигорання від найталановитіших творців авторської анімації, яка зібрала 13 найбільш влучних висловлювань з цього приводу. Проєкт концентрується на тому, як зберегти психічне здоров’я, й залишатися мотивованими та працездатними у світі, який змінюється щохвилини.

Також, у межах проєкту на фестивалі актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM у вересні відбулись онлайн-лекції на тему вигорання та того, як його попередити. Двократна номінантка на премію «Оскар», британська режисерка Джоанна Квін та інші лектори поділились власним досвідом подолання творчої кризи та розповіли як обходитися з різними емоційними станами, гнітючими думками та переживаннями, і подолати колективну травму війни. Лекції викладатимуться на YouTube-канал фестивалю протягом жовтня.

Посилання на перегляд фільмів з добірки I’M FINE! тут. Тільки глядачі з України та Великої Британії. Нижче дивіться трейлер.

Нагадаємо, у вересні LINOLEUM 2022 оголосив переможців. Ґран-прі фестивалю за «силу художнього висловлювання, захопливі сцени, візуальне розмаїття та потужне послання» отримав анімаційний фільм «Неможливі фігури та інші історії I» режисерки Марти Паєк (Польща).

Нагороду за найкращий фільм у конкурсі комерційної анімації здобула робота Miranda! – El arte de recuperarte режисера Данте Сабайа (Аргентина).

Читайте також

Вийшов тизер фільму «Гудбай, фешн!» про професійне вигорання та пошук себе