fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

спіймати кайдаша онлайн

“Спіймати Кайдаша”: чим серіал такий популярний та де подивитись всі серії онлайн

6 778

Серіал “Спіймати Кайдаша” Наталки Ворожбит став справжньою сенсацією початку весни. Зібрали усе найцікавіше про сучасну екранізацію повісті Івана Нечуй-Левицького та розказуємо, де подивитись офіційно всі серії онлайн.

Нова версія історії родини Кайдаша і Кайдашихи за повістю Івана Нечуй-Левицького була екранізована каналом СТБ у 2019-2020 роках. Життя восьми головних героїв в серіалі походять за сюжетними лініями на класичну повість з тією відмінністю, що тут події розгортається хронологічно з 2005 по 2014 роки – протягом 9 років. Прем’єра 12-серійного проєкту “Спіймати Кайдаша” відбулась на каналі СТБ 24 лютого та транслювалась до середини березня. “Нове українське кіно” зібрала усе найцікавіше про серіал.

Ловили Кайдаша та чи спіймали

Проєкт був знятий продакшн-компанією ТОВ “ПроКіно” для телеканалу СТБ. Серіал виграв у 2018 році пітчинг Міністерства культури України та отримав 50% фінансової держпідтримки – від загального бюджету 26,643 млн грн. Режисером-постановником “Спіймати Кайдаша” виступив Олександр Тименко.

Значну роль у створенні серіалу зіграла авторка сценарію Наталка Ворожбит, яка до того писала сценарій для фільму “Кіборги” режисера Ахтема Сєїтаблаєва,  Вона брала участь у всіх етапах створення серіалу.

“Коли я почала працювати над проєктом, я зрозуміла, чому мене так чіпляла ця історія. Вона про мене, мою сім’ю, сусідів, оточення та землю, на якій я виросла. Тоді я ще не знала про іронію та критичний аналіз, але Нечуй-Левицький саме це і робив: критикував, аналізував та іронізував. Але не по-злому, а як звернення до близьких людей. Він їх поставив перед дзеркалом і сказав: “Дивіться, ви ж прекрасні! Чому ви такі нещасні?” У нас немає головних героїв. І немає розділення на поганих та добрих. Вони всі неоднозначні. І всім ти співпереживаєш”, – коментує шоуранерка Наталка Ворожбит.

В серіалі авторка сценарію з’єявляється у камео, саме Ворожбит втілила роль матері Мелашки Балашиху.

Недалеко од Богуслава…

“Недалеко од Богуслава, коло Росі, в довгому покрученому яру розкинулость село Семигори”…- саме так описує автор трагікомедійної повісті “Кайдашева сім’я” український письменник Іван Семенович Нечуй-Левицький місце розвитку подій, що відбувались у 1878 року та перенесені шоураннерами в сучасність.

Двір та будинок, де живе Кайдашева сім’я, були побудовані спеціально для зйомок в селі Дерев’яна Обухівського району на Київщині. Процес фільмування тривав три місяці з березня по травень 2019 року. Сам Обухів згадується у 7-й серії телесеріалу.

Саундтрек

Саундтреком до серіалу стала композиція “Шо з-під дуба” українського етно-гурту DakhaBrakha. Її ж можна було почути в американському серіалі “Фарго”, знятого за мотивами стрічки братів Коенів

На щастя в Наталки Ворожбит давні дружні стосунки з Владом Троїцьким, художнім керівником гурту, та самими учасниками DakhaBrakha, тож вони погодилися надати саундтрек до серіалу без вагань.За словами шоураннерів, окрім того, що в них прекрасна музика, “ДахаБраха” сучасні і автентичні водночас.

У фільмі також звучать пісня з 90-х: “Полюби меня такой” Наталії Могилевської, “Дым сигарет с ментолом” гурту “Ненси”, “Снеґ” Ірини Білик та інші.

Герої, героїні та інші Кайдаші

Першим на роль затвердили Кайдаша – актора Віктор Жданов, відомо за фільмом “Кіборги“, і вже під нього підбирали сім’ю. На роль Мелашки взяли актрису-першокурсницю. Заради зйомок, за словами шоураннерів, її довелось відпрошувати з пар у Богдана Бенюка. З актором на роль Карпа також не просто вийшло.

“Ми шукали брутального, самовпевненого сільського мачо, але все, кого ми розглядали – були не з нашого кіно. Я хотіла, щоб зайшов актор з такою чоловічою енергетикою, щоб мене до стіни прибило. Коли зайшов Тарас Цимбалюк (серіал “Кріпостна”), саме це і сталося”, – розповіла Наталка Ворожбит.

Проте найдовше обирали актрису на роль Мотрі. Актрису затвердили вже під час зйомок, хоча Антоніна Хижняк пройшла кастинг ще до їх початку.

Загалом головні ролі в серіалі “Спіймати Кайдаша”  виконали Ірина Мак, Віктор Жданов, Тарас Цимбалюк, Григорій Бакланов, Антоніна Хижняк, Дарина Федина, Ярослав Безкоровайний, Роман Ясіновський, Юлія Врублевська та інші.

мелашка спіймати кайдаша

Феномен серіалу “Спіймати Кайдаша”

Серіал “Спіймати Кайдаша” не розділяє героїв на “хороших” та “поганих”: кожен герой має свою мотивацію та характер, що рідкість для сучасного телебачення. Важливою є також надзвичайна реалістичність знятого. Герої говорять суржиком, лаються, мають недоліки та вирішують проблеми. Глядачу показують звичайне життя в селі з його перевагами й недоліками.

Важливий і той момент, що між персонажами Тарасом Цимбалюком та Антоніною Хижняк є “хімія” – актори чудово втілюють свої ролі в життя. Тож починаєш перейматися за їхні стосунки ледь не більше, ніж за свої.

Цікаво, що до того, як вийти на телеекрани, сценарій Наталки Ворожбит був втілений у вигляді театральнї постановки у “Дикому театрі”. Режисер Максим Голенко зробив у 2019 році однойменну виставу-променад у Мистецькому Арсеналі. Згодом сценарій був доопрацьований і перетворений на повноцінну сучасну п’єсу “Кайдаші 2.0”, яка й досі йде у київському сучасному театрі.

Чи буде у “Спіймати Кайдаша” другий сезон

“Минуло 150 років з написання цього твору, а Кайдаші й досі лаються, ділять курей і не вміють домовлятися з самими близькими людьми. І для них не важливо – засохла груша чи вродила – вони завжди через неї сваритимуться”, – говорить сценаристка.

У цьому сенсі цілком символічна назва серіалу – “Спіймати Кайдаша”, – адже в народі це означає “зажуритися”.

Наталка Ворожбит зазначила, що надія на щасливий фінал все ж є, і вона залежить від дітей головних героїв. Тому є надія і на другий сезон проєкту.

Почати дивитися серіал «Спіймати Кайдаша» онлайн можна за посиланням нижче:

Читайте також

“Погані дороги”: для фільму дознімають п’яту новелу з п’єси Наталії Ворожбит