fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Старт прокату фільму «Довбуш» перенесено на 2022 рік

398

Прем’єру пригодницько-історичного екшену Олеся Саніна «Довбуш» відкладено через можливе введення карантину. Стрічка про легендарного ватажка опришків вийде в кінотеатрах навесні 2022 року.

Про це творці фільму повідомили на своїй сторінці у Facebook. У зв’язку з інформацією про можливе введення карантину у жовтні-листопаді 2021-го, команда фільму прийняла рішення відкласти вихід у широкий прокат.

“«Довбуш» – один з найдорожчих та наймасштабніших кінопроєктів України. Враховуючи скільки фінансових, людських та часових ресурсів було вкладено у виробництво фільму, ми не маємо права ризикувати. Ми оголосимо нову дату прокату, коли стане зрозуміло, в який час епідеміологічна ситуація буде сприятливою для того, щоб максимальна кількість глядачів змогли побачити цей довгоочікуваний фільм”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, за сюжетом, події стрічки відбуваються в Карпатах на початку XVIII століття. Жорстоке правління польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками. У пошуках помсти панам за вбивство батьків Довбушів, брати стають ворогами один одному. Один прагне грошей, другий – справедливості.

За темою: Завершено зйомки фільму «Довбуш» Олеся Саніна (backstage відео)

Гуцули починають повстання, яке очолює Олекса. Шляхта робить усе можливе, аби знищити Довбуша. Але він їх перехитрив. І розрослася легенда про карпатського лицаря. Легенда, що надихає покоління тих, хто бореться за свободу рідної землі. Про силу і любов Олекси Довбуша, про зраду і кривду. Про те, як він жив і як обманув смерть.

Ролі в картині виконують: Олекса Довбуш – Сергій Стрельников, Іван Довбуш – Олексій Гнатковський, Марічка – Дар’я Плахтій, Пшелуський – Матеуш Косьцюкевіч, Княгиня Яблуновська – Агата Бузек, Опришки – Петро Жирун, Павло Жирун, Дмитро Вівчарюк, Роман Ясиновський, Ростислав Держипільський, Дзвінчук – Олександр Мавріц.

Режисер: Олесь Санін (фільми «Мамай», «Поводир»). Продюсери: Максим Асадчий, Олесь Санін. Співпродюсер: Данило Біляк. Сценаристи: Пол Волянський, Олесь Санін, Василь Портяк, Максим Черниш. Оператор: Сергій Михальчук. Композитор: Алла Загайкевич. Художник-постановщик: Олександра Дробот, Юрій Григорович. Художники з костюмів: Гала Отенко, Марія Керо. Художник з гриму: Ірина Солодовська. Постановники трюків: Петро Треско, Руслан Горілий, Петро Жирун. Кастинг директор: Алла Самойленко.

Стрічка створюється компанією Pronto Film за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури та інформаційної політики України. Права на показ фільму «Довбуш» придбав телеканал «Україна».

Читайте також

Вийшов кінотеатральний тизер фільму “Apple-Man” Василя Москаленко