fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

«Кіновернісаж просто неба»: 62 вечори в парку ім. Т. Г. Шевченка в Києві глядачі дивилися українське кіно (підсумки)

321

Літній кінотеатр «Кіновернісаж просто неба» у парку Шевченка в Києві тривав з 25 червня до 25 серпня. За два місяці захід від організаторів Up Ua Studio відвідали понад 15 000 глядачів. Вхід на всі покази був вільним.

Як повідомляє пресслужба Up Ua Studio, за цей час показали 78 повнометражних і короткометражних фільмів різних жанрів (документальне та ігрове кіно, фільми для масового глядача, дитяче кіно, артхаус та фестивальне кіно). Показували й архівне кіно 90-х. І навіть класику українського поетичного кіно «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова 1964 року.

“Майже всі фільми представляли відомі режисери та актори. Двічі відвідував покази актор і режисер Ахтем Сеітаблаєв й актриса Ірма Вітовська. Про свої стрічки розповідали режисери Олесь Санін, Анатолій Матешко, Олесь Янчук, Володимир Тихий, Віктор Придувалов, режисерка та кліпмейкерка Катя Царик, актриси Лариса Руснак, Марина Кошкіна, продюсер Володимир Філіппов та інші”, – йдеться в повідомленні.

За темою: Стартує другий літній кінотеатр «Кіновернісаж просто неба» у парку ім. Т.Г. Шевченка в Києві

Закрили програму показів 25 серпня двома найзнаковішими картинами року: «Земля блакитна, ніби апельсин» та «Погані дороги». Обидва фільми представили знімальні групи.

«Землю блакитну, ніби апельсин» , що має приз за режисуру на кінофестивалі Sundance і яка представляла Україну на Берлінале в конкурсі Generation 14+ та отримала «Золоту Дзиґу» за найкращий документальний фільм року, представили: режисерка Ірина Цілик, оператор-постановник В’ячеслав Цвєтков, продюсерка Анна Капустіна.

«Погані дороги», що дістали визнання як кінокритиків, так і глядачів й отримали нагороду «Verona Film Club Award» на Венеційському кінофестивалі, представили: режисерка та сценаристка Наталка Ворожбит,  продюсер Дмитро Мінзянов, актори Ігор Колтовський та Юрий Кулинич, які отримали «Золоті Дзиґи» за свої акторські роботи у фільмі (а Юрій Кулініч ще й премію від українських кінокритиків «Кіноколо»), оператор-постановник стрічки Володимир Іванов.

Продюсерка проєкту Поліна Герман також подякувала глядачам за любов до «Кіновернісажу» і представила усю групу проєкту: програмну директорку Анастасію Пугач, технічного директора Олександра Голобуту, адміністративну директорку Ірину Паляруш, асистентку Марину Раос.

Фото: пресслужба Up Ua Studio

Нагадаємо, «Кіновернісаж просто неба» відбувся за підтримки Державного агентства України з питань кіно за сприяння Київської міської державної адміністрації та Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації. Захід організовали UP UA STUDIO вже вдруге. Портал “Нове українське кіно” виступив інформаційним партнером заходу.

Кіновернісаж

Читайте також

“Зоряна ніч” у Харкові: які українські фільми покажуть у кінотеатрі просто неба