fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Своїми Словами

На першому АНТИкінофестивалі “Своїми Словами” обрали найкращий глядацький короткий метр

126

3 вересня в Києві за ініціативи молодих кінематографістів відбувся перший АНТИфестиваль авторського короткометражного кіно “Своїми Словами”. Найкращим глядацьким коротким метром події став фільм “Черевички неношені” режисерки Анни Кішко.

Як повідомили організатори, ексклюзивом фестивалю у Будинку кіно став АНТИведучий – перед початком сеансів з глядачами спілкувався віртуальний гід, який щиро привітав гостей, розказав про програму та попередив, що в разі порушення авторських прав «до вас підійде волонтер та скаже всім відому фразу “додивитесь в міліції”».

Фестивальну програму відкрила робота із позаконкурсного документального блоку “Битва за Україну” Андрія Зайця. Гості заходу мали можливість подивитися 10 документальних стрічок-рефлексій про війну в Україні або відвідати лекцію запрошеного гостя — видатного режисера-документаліста Сергія Буковського про те, як правильно знімати документальне кіно, а Катерина Перевеза поділилась секретами “Екодокументалістики” та тонкощами роботи з військовою темою, зокрема як брати інтерв’ю у людей, що пережили жахіття війни.

Сергій Буковський та Катерина Перевеза – спікери лекції про документалістику

У межах події відбулась виставка 40-ка портретів-історій учасників та учасниць проєкту онлайн-журналу «Люк» «Внутрішня міграція», де було запущено збір коштів для харківського волонтерського штабу «Культурний ШОК».

У рамках фестивалю було проведено подкаст-лекцію «Нахіба нам кіно?» із запрошеними гостями – кінокритиком Андрієм Алфьоровим, продюсерами Алексо Гладушевським і Златою Єфіменко та актором Славою Бабенковим. Спікери наживо ділилися своїм досвідом та експертною думкою з приводу найболючіших та найактуальніших питань сьогодення в українському кіно, наприклад: *Про що знімати кіно під час війни, щоб на нього прийшов глядач? *Чи має режисер шукати компроміс між символізмом та ясністю для глядача, щоб бути зрозумілим? * І головне: який зараз стан української індустрії кіно?

Подкаст-леція “Нахіба нам кіно?”. Модератор – програмний директор Владислав Євдокимов

До конкурсної програми фестивалю входило 11 ігрових коротких метрів. На екрані Червоної зали Будинку кіно глядачі побачили авторську екранізацію «Черевички неношені» і не лише не змогли стримати сліз, але й віддали свої голоси саме за цей фільм.

Стрічка-переможець розповідає історію щирого кохання старшого брата до його маленької сестрички, яка закарбовується глибоко в серці та залишає відбиток у пам‘яті глядача. Бо, як і обіцяв АНТИведучий з екрану фестивалю перед початком показу: «Головний приз забере не гладіатор, що порве всіх противників в м‘ясо, а режисер, чиї слова торкнуться кожної людини».

Команда з наймолодшою акторкою отримали ексклюзивну винагороду — справжній механічний рупор, а також грошовий приз у розмірі 3000 грн.

Актори метру “Черевички неношені” Орест Пасічник, Вероніка Ольшана та оператор Андрій Карпець

Завершився фестиваль афтепаті від “НЕ.культурних” з віршами поетеси Олі Духоти, музикою, фірмовими коктейлями “Своїми Словами”, а головне – новими знайомствами між учасниками й гостями.

Як зазначається, на цьому гарні новини від організаторів не закінчуються: на молодих та амбітних режисерів(ок), які подавали свої роботи на конкурс чекає осінній пітчинг. Саме завдяки цій ініціативі майбутній переможець заручиться грошовою підтримкою інвесторів, отримає маркетингову стратегію, продюсування та допомогу на кожному етапі кіновиробництва. Уся подальша інформація вже зовсім скоро буде на офіційних сторінках фестивалю: https://linktr.ee/svoymy.slovamy.kff

Нагадаємо, “Своїми Словами” — це ініціатива молодих кінематографістів для підтримки українських режисерів та розвитку культури кіно. Головна ідея — вільно говорити про те, що хвилює. Портал «Нове українське кіно» виступив інформаційним партнером події.

Читайте також

«Битва за Україну»: У Кам’янці-Подільському знімають короткометражний фільм про війну в Україні (трейлер)