fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Таємничі манускрипти

«Таємничі манускрипти» онлайн: вийшов новий фільм із циклу «Україна. Повернення своєї історії»

997

Дивіться онлайн новий історичний детектив Акіма Галімова «Таємничі манускрипти», який став четвертим фільмом в документальному циклі «Україна. Повернення своєї історії».

Довгоочікувана прем’єра документального фільму-розслідування «Таємничі манускрипти» відбулася в ефірі телеканалу «1+1» вчора, 24 грудня. «Таємничі манускрипти» – це продовження масштабного історичного документального проекту «Україна. Повернення своєї історії».

У новому фільмі команда проекту розслідує заплутану справу про вбивство митрополита Георгія Ярошевського. Перед убивством українець за походженням митрополит Ярошевський активно досліджував історію України. Перші результати розслідування цього вбивства виводять на затерту і сфальшовану історію так званих «темних століть», коли українські землі входили до складу Великого князівства Литовського. Правда про цей період приховує факти, що змінили хід історії та пояснюють багато подій сучасності.

«Для нас тригером для дослідження цієї епохи стала історія загадкового вбивства українського священнослужителя Георгія Ярошевського у Варшаві в 1923 році. Він працював над таємним проєктом, пов’язаним саме з «історією українських темних віків», збирав інформацію про цей період та чекав посланця з Києва, який мав привезти йому таємні манускрипти зі старовинних архівів. Але через смерть він не встиг нічого оприлюднити. Нам стало цікаво, що криється за історією цих віків, якщо людина поплатилася за це життям?» – зазначив Акім Галімов.

Цікаво, що у розслідуванні взяв участь вчений зі світовим ім’ям – палеограф Агамемнон Целікас, який входить до світового ТОП-10 найкращих спеціалістів з вивчення старовинних манускриптів.

Дивіться новий фільм «Таємничі манускрипти» із циклу «Україна. Повернення своєї історії» онлайн на youtube “Телеканал 1+1” за посиланням або у нас на сторінці нижче.

Продюсер та ведучий проєкту – Акім Галімов, сценарист та співведучий – Руслан Шаріпов, режисерка фільму – Тетяна Шовкун, операторка – Катерина Гуцол, сценарист – Володимир Омельченко.

Нагадаємо, документальний історичний фільм «Україна. Повернення своєї історії» вийшов на екрани в 2016 році. Перші дві серії історичного детективу отримали відзнаку «Телетріумф» у номінаціях «Документальний фільм/серіал/проєкт» та спричинили потужну дискусію у професійних колах та серед глядачів.

Також у 2020 році за підтримки Міністерства культурі України був знятий цикл документальних фільмів «Таємниці великих українців».

Читайте також

 «Таємниці великих українців»: де переглянути всі серії онлайн популярного проєкту