fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Таємниці великих українців

«Таємниці великих українців»: де переглянути всі серії онлайн популярного проєкту

1 348

Дивіться онлайн всі 8 серій документально-історичного циклу «Таємниці великих українців» від Акіма Галімова та авторів проєкту «Україна. Повернення своєї історії».

Історичні розслідування та дослідження про Богдана Хмельницького, Анну Київську, Роксолану, Симона Петлюру, Михайла Грушевського, Івана Мазепу, Андрея Шептицького та Короля Данила з циклу «Таємниць великих українців» можна подивитися на Youtube за посиланням або у нас на сторінці нижче.

Зйомки серіалу відбувалися в Україні, Франції, Італії, Румунії, Польщі, Австрії, Туреччині, Молдові, Угорщині. До історичних розслідувань було залучено півтори сотні українських та закордонних експертів.

Серія 1. Богдан Хмельницький

Перша серія документально-історичного циклу «Таємниці великих українців» Акіма Галімова присвячена гетьману Богдану Хмельницькому. “Міфічні історії навколо життя Богдана Хмельницького починають розплутуватись, – йдеться в описі першої серії. – Ви побачите місто, в якому насправді міг народитися Богдан Хмельницький, а також дізнаєтесь, що саме спонукало гетьмана очолити козацьке повстання. Сьогодні з’являються нові факти, які дозволяють абсолютно по іншому подивитися на постать українського гетьмана. Що хотіли приховати в історії цього чоловіка і ким насправді був Богдан Хмельницький – дивіться”.

Серія 2. Анна Київська

Героїнею другої серії документально-історичного циклу стала королева Франції Анна Ярославна, жінка, яка кинула виклик французькому патріархальному суспільству.

“Українка, яка десять століть тому була однією з найбільш впливових жінок Європи. – йдеться в описі другої серії. – У 1051 році король Франції Генріх І наказує своїй гвардії зустріти на кордоні з королівством повозку з жінкою, яка стане його дружиною. У Парижі на доньку Ярослава чекали наче на диво, бо саме вона мала врятувати королівську династію від вимирання. Чи змогла українка врятувати всю Францію?”.

Серія 3. Роксолана

Третя серія повідає історію, оповиту міфами та легендами, про життя Роксолани, про українку, яка підкорила серце турецького султана. Глядач дізнається, як насправді виглядала видатна українка та чи збігаються відомі нам портрети з дійсністю. Який шлях пройшла Роксолана, законна дружина правителя Османської імперії? Як проста українка завоювала серце найвпливовішої людини світу, а разом з ним і його державу? Чи користувалася Роксолана чаклунськими речами? Що сталося за кілька хвилин до першої зустрічі Роксолани та султана Сулеймана?

Цікаво, що у ході розслідування дослідникам вдалося знайти старовинні флакони з парфумами, які був знайдений у Туреччині під час розкопок султанського палацу, і якими могла користуватись Роксолана. Вчені їх відправили на експертизу. Що показала перевірка матеріалу — дивіться у відео.

Серія 4. Симон Петлюра

Симон Петлюра – голова Директорії УНР, одна із найзагадковіших постатей в українській історії, в якому жив національний дух і він хотів вселити його в інших. Четверта серія документального фільму розповідає про розслідування вбивства видатного українського державного діяча Симона Петлюри.

Цього разу Акім Галімов та команда «Україна. Повернення своєї історії» отримали доступ до унікальних матеріалів, які стосуються знищення Симона Петлюри у Парижі. Він був розстріляний під час виходу з ресторану у центрі французької столиці в 1926 році. Майже 100 років в архіві префектури паризької поліції зберігалася товста папка зі свідченнями очевидців та іншими зачіпками, що проливають світло на те, хто насправді стояв за вбивством видатного українця.

Серія 5. Михайло Грушевський

Автор бестселерів про історію України та обличчя з 50-ти гривневої купюри Михайло Грушевський — у продовженні розповіді «Таємниці великих українців». Вчений з проукраїнськими поглядами, якого прийняли в СРСР, зробили там академіком, але після смерті заборонили навіть згадувати його ім’я. Автори стверджують, що нові факти з біографії Михайла Грушевського розкривають причину такої різкої зміни в ставленні до вченого і піддають сумніву природну смерть Грушевського.

В розсекречених архівах спецслужб Акім Галімов та команда «Україна. Повернення своєї історії» віднайшли невідомі факти, які кидають тінь на керівництво санаторію в російському Кисловодську, де помер Грушевський. Розслідування цієї справи привело до неочікуваних і сенсаційних висновків, які пояснюють також таємниче зникнення рідної доньки історика після його смерті.

Серія 6. Іван Мазепа

Історія козацького періоду переповнена легендами про захмарні статки і скарби українських гетьманів. Чого варта лише історія легендарного золота Полуботка, яке нібито вже 300 років лежить у сховищах британського банку. Найзаможнішим же та найбільшим благодійником України за всю її історію гетьманом вважається Іван Мазепа. Його багатствам заздрили усі, а після смерті його тіло перепоховували 7 разів, бо шукачі золота думали, що скарби Мазепи поховані разом з ним.

Нова інформація про можливий сховок скарбів Івана Мазепа настільки заінтригувала дослідників, що під час зйомок фільму вони пробурили стелю загадкового підземелля на території зруйнованого палацу гетьмана. Вперше в історії української документалістики археологи зробили те, що зазвичай не роблять на камеру.

Звідки у Гетьмана були величезні статки, як він ними розпоряджався та де  заховані скарби Мазепи досліджував Акім Галімов зі своєю командою — дивіться у шостій серії проекту «Таємниці великих українців».

Серія 7. Андрей Шептицький

Героєм сьомої серії став Андрей Шептицький – митрополит Української греко-католицької церкви. Людина, до якої насамперед навідувалися російські військові, коли зайняли Львів у часи Першої світової війни. За митрополитом стежили десятки агентів спецслужб. Коли його ім’я потрапляло на шпальти газет у Російській імперії, цензори вилучали тираж і затирали усі згадки про нього.

Причина такої прискіпливої уваги до священника – таємний документ, який зберігався в його резиденції і який міг кардинально змінити історію України та всієї Східної Європи. Що такого важливого було в тому документі?

Серія 8. Король Данило

Остання серія документально-історичного циклу «Таємниці великих українців» Акіма Галімова присвячена королю Данилу Галицькому. Епоха Данила Галицького – один з найзагадковіших періодів української історії. Вчені досі не можуть знайти золоту корону Данила Галицького. Зник з усіх мап і королівський замок Данила, який вистояв дві монгольські навали. Сьогодні на його місці залишився лише пагорб.

У цьому розслідуванні Акім Галімов разом з вченими дізналися як виглядав замок і вперше за 700 років здійснили його графічну реконструкцію.

Нагадаємо, виробництвом проєкту займалася команда «1+1 Продакшн». Автор та продюсер – Акім Галімов, режисерка-постановниця – Дарія Саричева, шеф-редактор – Руслан Шаріпов, креативна продюсерка – Ольга Безноско, виконавчий продюсер – Володимир Андріюк, лінійний продюсер – Влад Золотарьов, режисерка  – Євгенія Шевчук, оператори-постановники – Олександр Вяхірєв та Антон Борзєнков.

Читайте також

Серіал «Слов’яни» успішно стартував на телебаченні за кордоном