fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Телевізор для дому: короткий гайд з вибору

129

Люди насправді рідко замислюються над купівлею телевізора, тож не дивно, що більшість не встигає відстежувати розвиток технологій. Як вибрати телевізор, на які критерії орієнтуватися? Відповіді на ці питання зайдете в статті.

Технології передавання зображення

Сьогодні моделі з плазмовими екранами все рідше трапляються в каталогах магазинів: їх витіснили телевізори Samsung 40 дюймів з новими технологіями відтворення зображення: LED, OLED та QLED. Тож чим вони відрізняються:

  • LED — світлодіодні рідкокристалічні моделі забезпечують яскраву і насичену картинку. Модельний ряд з LED-екранами достатньо великий, а самі пристрої — тонкі та легкі. Проте у технології є недолік: невеликий кут огляду та невисока контрастність;
  • OLED — монітори з органічними світлодіодами. Технологія наступного покоління, позбавлена недоліків LED-екранів. Проте OLED-телевізори суттєво дорожчі та представлені переважно моделями з великою діагоналлю;
  • QLED — зображення на таких пристроях отримується завдяки підсвітці шару квантових точок, які створюють яскраві, живі та чіткі зображення. Ставку на QLED зробила насамперед компанія Samsung, адже ця технологія створює конкуренцію, а іноді й перевершує OLED.

Найпростіший та найбюджетніший варіант — це, звичайно, LED-телевізори. Проте якщо хочете мати більш якісне зображення, рекомендуємо зупинитися на OLED чи QLED.

Якою має бути роздільна здатність?

Роздільна здатність дисплею безпосередньо впливає на рівень деталізації зображення. Наразі на ринку представлені чотири варіанти, проте HD уже практично не випускається, а 8K поки вважається екзотикою, тож фактично вибирати доведеться між Full HD та UHD (відомий, як 4K).

Оскільки зараз переважна частина контенту доступна в 1080 пікселів/дюйм, Full HD (1920х1080) має доволі високий попит. Проте, без сумніву, з часом витісниться більш сучасним форматом 4K.

Ultra HD, або 4K (3840х2160) — формат з надчітким зображенням. Він оптимально підходить для перегляду серіалів, YouTube та ігор, проте у відтворенні ТБ-каналів поступається Full HD. Це насамперед пов’язане з якістю телевізійного потоку, тож у разі його покращення недолік буде автоматично усунено.

Інші критерії вибору телевізору

Коли з найважливішими параметрами стає все зрозуміло, час переходити до інших критеріїв, які допоможуть зробити вдалий вибір. Серед них:

  • діагональ — чим більший екран, тим сильніший ефект занурення. Проте на вибір діагоналі впливає відстань до ТБ. Так, виробники радять дивитися телевізор на відстані 1,2-2,5 діагоналі (для 40 дюймів це складає в середньому 2 м);
  • якість звуку — хоча в сучасних тонких пристроях немає місця для вбудованої акустичної системи, виробники таки намагаються підвищити якість звуку. Якщо цінуєте якісне звучання, придивіться до моделей з вбудованим сабвуфером або стереоколонками з потужністю від 20 Вт та системою Dolby Digital;
  • час відгуку — йдеться про швидкість переміщення світлових точок з горизонтального положення у вертикальне. Чим нижчий показник, тим вища якість відтворення динамічних сцен (оптимально до 8 мілісекунд);
  • операційна система — без ОС сьогодні продаються лише зовсім бюджетні моделі, проте в більшості пристроїв уже вбудована Smart-платформа. Найбільш універсальна — Android TV, проте компанії LG та Samsung застосовують власні платформи (WebOS та Tizen відповідно);
  • інтерфейси — перевірте наявність портів для підключення зовнішніх носіїв. Насамперед мають бути порти USB та HDMI, які є основними та найчастіше використовуються. Компенсувати нестачу інших портів можна завдяки перехідникам.

Орієнтуючись на перелічені критерії, можна безпомилково вибрати якісний телевізор для домашнього використання. Проте якщо ви й досі сумнівається, завжди можна звернутися до консультанта в стаціонарному чи інтернет-магазині, який порадить пристрій, виходячи з ваших потреб.

Стаття створена за матеріалами сайту Zakupka.com.