fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

топ-5 саундтреків

Топ-5 саундтреків, які варто додати у плейлист для домашньої акустики

619

Саундтреки досить часто стають популярними окремо від фільмів. Особливо, якщо мова йде про якісні музичні композиції. Вони чудово «приживаються» у плейлістах для навушників або для домашньої акустики.

Серед саундтреків є такі, які хочеться слухати на повну гучність, щоб мати змогу почути кожне слово, кожен мелізм, кожну ноту. Топ найкрасивіших, найчуттєвіших і найзворушливіших саундтреків від українських виконавців представлено нижче.

«Чому квіти мають очі?»

Одна тільки назва пісні примушує задуматися та проймає до мурашок. Вона звучить у знаковому для української культури кінофільмі «Поводир». Виконує композицію Джамала.

Кожне поставлене в пісні запитання — це своєрідний крик душі. І заспокоїти його не може ніхто. Адже питання потребують не відповіді, а глибокого прийняття. Їх просто потрібно прожити.

«Чому квіти мають очі?» — більше, ніж пісня про кохання. Вона точно відгукнеться у душі кожного. До того ж це вдалий приклад якісної вітчизняної музики. Тому слухати її — одне задоволення.

Показати мелодію з найкращої сторони зможе доступна в Moyo.ua акустика Harman Kardon.

«Колискова»

Саундтрек до українського повнометражного фільму «Заборонений» — справжня ода патріотизму. Це справді колискова. Та сенс у неї значно глибший, ніж у більшості відомих колисанок.

«Колискова» — пісня-мантра, пісня-повчання, пісня-заклик. Її варто слухати дітям і дорослим, щоб:

  • повірити в добро,
  • навчитися любити,
  • зрозуміти й прийняти себе та оточення.

М’який, але потужний вокал Сергія Танчинця зливається з текстом воєдино. І, певно, це найкращий доказ того, що композиція справді знайшла свого виконавця.

«Вільна»

Словосполучення «я не боюся» стало значно частіше звучати з уст українок, після виходу саундтреку до фільму «Віддана».  Неймовірний музичний твір у виконанні Тіни Кароль та Юлії Саніної навіть без прив’язки до кінострічки влучає прямо в серце.

«Вільна» — гімн сильних, нескорених жінок. Сила сестринства — от про що співають власниці найпотужніших на українській естраді голосів.

До речі, пісню не можна назвати характерною ні для репертуару Тіни Кароль, ні для творчості «The Hardkiss». Це сміливий експеримент, на який точно варто було наважитися.

Це цікаво: авторка тексту пісні — реперка Альона Савраненко, відома під псевдонімом Alyona Alyona. 

«Холодно»

Перший кавер у підбірці — композиція «Холодно», виконана Христиною Соловій. Переспів звучить в історичному фільмі «Крути 1918». Фанати гурту «Океан Ельзи» відразу впізнали у ньому культову роботу Святослава Вакарчука.

Втім, варто відзначити, що Христині вдалося зробити твір «своїм». Дівчина змогла показати вже відомий і успішний трек з незнайомого боку, подарувати йому нове життя.

Змінене аранжування робить пісню дещо напруженою, а незвичайний тембр голосу виконавиці примушує серце битися частіше.

«Доки я не пішов»

Саундтреком до фільму «Легенда Карпат» став трек відомого гурту «Друга ріка».

Цікаво знати: «Легенда Карпат» — історично-пригодницька кінострічка про Олексу Довбуша.

Валерій Харчишин разом з колегами створив пісню, у якій поєднується:

  1. драйвова мелодія,
  2. приємний вокал,
  3. шкулький текст.

«Доки я не пішов» — музичний заповіт «Другої ріки». У ньому описані переживання й страхи учасників гурту. Жити не за правилами, а за покликом серця — саме таку пораду можна почути між рядків пісні.

Останнім часом виходить все більше й більше фільмів з саундтреками від українських виконавців. Тож, вітчизняним меломанам є чим поповнювати власні плейлисти.