fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Вийшов перший кінотеатральний трейлер фільму “Тарас. Повернення”

879

Фільм “Тарас. Повернення”, прем’єра якого запланована на 2 квітня 2020 року, розкрає Тараса Шевченка таким, яким він був у житті: жартівливим, ексцентричним, непокірним, романтичним і водночас величним.

Романтично-драматична сага “Тарас. Повернення” Олександра Денисенка – це перший український фільм про 10-річне заслання Тараса Шевченка в російській царській армії, що окупувала всередині ХІХ ст. казахські степи. Це перший український фільм про першого політичного в’язня російського ГУЛАГу.

Фільм розповідає про останні три місяці заслання Тараса Шевченка на півострові Мангистау в Новопетровській фортеці на Каспії, 1857 року. Поет отримує звістку від друзів з Петербурга про помилування його царем Алєксандром II. Однак військове керівництво Новопетровського форту не поспішає повідомляти про це Тарасові й не видає наказ про звільнення. Більш того, до форту прибуває таємний агент з Петербургу…

Дивіться перший кінотеатральний трейлер “Тарас. Повернення”: відео

В ролях: Борис Орлов (в ролі Тараса Шевченка), Юрій Шульган (комендант Новопетровського укріплення Іраклій Усков), Анна Топчій-Огій (Агата Ускова), Акнієт Оринтай (казашка Катя). Богдан Бенюк (Дядько), Роман Луцький (польський офіцер на засланні Мацей Мостовський) та ін.

Автор сценарію та режисер-постановник – Олександр Денисенко
Оператор-постановник – Олександр Кришталович
Художник-постановник – Ігор Філіппов
Композитор – Мирослав Скорик
Продюсери – Володимир Філіппов (Україна), Сергій Азімов (Казахстан). Студія: Інсайтмедіа продюсерський центр. Офіційний дистріб’ютор в Україні: СВОЄ КІНО.

Джерело: ІнсайтMедіа

Читайте також

Анонсовано зйомки другої частини фільму “Іловайськ 2014. Батальйон “Донбас”