fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Остання фортеця Хаджибей

Вийшов тизер фільму «Фортеця Хаджибей» Костянтина Коновалова

715

Одеська кіностудія представила тизер фільму «Фортеця Хаджибей» режисера Костянтина Коновалова. Історично-пригодницька кінострічка для сімейного перегляду створюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Історію ХVIII століття, коли Росія веде війну проти Османської імперії, а  Задунайські козаки виступали союзниками османів, нам повідає тизер фільму «Фортеця Хаджибей». Стрічка для про дружбу і кохання, боротьбу добра і зла, шляхетність і підступ дістанеться широкого прокату за прогнозованою датою в жовтні 2020-го.

«Фортеця Хаджибей» — це повнометражний історично-пригодницький істерн українсько-грузинсько-турецького виробництва. Фільм розповідає про козака Андрія, який має передати важливу інформацію у Стамбул, для чого йому треба визволити з темниці батька своєї коханої – турецької красуні Фатіми. ⠀

Дивіться офіційний тизер «Фортеця Хаджибей»: відео

Ролі виконують: Олександр Соколов, Дерен Талу, Іраклій Маруашвілі, Катерина Шевченко, Юрдаер Окур, Олег Симоненко, Олександр Половець, Георгій Делієв, Дмитро Рибалевський, Денис Фалюта, Сюхан Самьєлі, Вячеслав Український, Володимир Міняйло, Ігор Волосовський, Анатолій Дриженко та Ірина Новосьолова.

Автори стрічки: режисер-постановник Костянтин Коновалов, сценарій — Євген Тимошенко та Костянтин Коновалов, оператор-постановник — Володимир Гуєвський, художник-постановник — Володимир Філіппов, композитор — Мустафа Язичиоглу.

Продюсери: Андрій Осіпов, Юрій Калиновський, Олександр Омельянов (Україна), Заза Урушадзе, Мірза Давітая (Грузія) та Ердал Кучук і Ондер Асру (Туреччина).

Цікаво, що спочатку стрічка планувалася як міні-серіал. У 2016 році кінопроект під робочою назвою “Пам’ять сонця” став одним з переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно. Було навіть знято першу пілотну серію, та проект заморозили. А з серпня 2018 комісія Держкіно схвалила вдосконалений сценарій, нову знімальну групу фільму, і стрічка перетворилася на повний метр.

Виробництво розпочалося у грудні 2018 року. Зйомки пригодницького фільму проходили в павільйонах Одеської кіностудії, в Грузії та Туреччині. Ключові сцени знімали на території Білгород-Дністровської фортеці.

Стрічка знята Одеською кіностудією (Україна) за підтримки Держкіно України та Міністерства культури та інформаційної політики України, в копродукції з Georgian International Film (Грузія) та AISI film (Туреччина). Українськими ко-продюсерами виступили Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка (Україна), Тернопільська кінокомісія/Ternopil Film Commission (Україна) та кінокомпанія ІнсайтМедіа (Україна). Наразі фільм перебуває на етапі постпродакшну.

Читайте також –

Вийшов тизер фільму «Князь Володимир: між Пам‘яттю та Похвалою»