fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Спіймати кайдаша

У лютому виходить серіал “Спіймати Кайдаша” Наталки Ворожбит

669

Сценарій серіалу Наталки Ворожбит за мотивами повісті “Кайдашева сім’я” Івана Нечуй-Левицького був також адаптований під виставу “Кайдаші 2.0” Дикого театру.

Життя восьми головних героїв в серіалі походять за сюжетними лініями на класичну повість з тією відмінністю, що тут події розгортається хронологічно з 2005 по 2014 роки – протягом 9 років. Двір та будинок, де живуть Кайдаші, були спеціально побудовані у селі під Києвом. Прем’єра 12-серійного проєкту “Спіймати Кайдаша” відбудеться 24 лютого на каналі СТБ.

“Коли я почала працювати над проєктом, я зрозуміла, чому мене так чіпляла ця історія. Вона про мене, мою сім’ю, сусідів, оточення та землю, на якій я виросла. Тоді я ще не знала про іронію та критичний аналіз, але Нечуй-Левицький саме це і робив: критикував, аналізував та іронізував. Але не по-злому, а як звернення до близьких людей. Він їх поставив перед дзеркалом і сказав: “Дивіться, ви ж прекрасні! Чому ви такі нещасні?” У нас немає головних героїв. І немає розділення на поганих та добрих. Вони всі неоднозначні. І всім ти співпереживаєш”, – коментує шоуранер Наталка Ворожбит.

Серіал “Спіймати Кайдаша” виграв у 2018 році пітчинг Міністерства культури України та отримав державну фінансову підтримку. При бюджеті ₴26,643 млн. було виділено половину вартості – ₴13,322 млн. Проєкт був знятий продакшн-компанією ТОВ “ПроКіно” для телеканалу СТБ. Режисер-постановник – Олександр Тименко.

Головні ролі в серіалі виконали Ірина Мак, Віктор Жданов, Тарас Цимбалюк, Григорій Бакланов, Антоніна Хижняк, Дарина Федина, Ярослав Безкоровайний, Роман Ясіновський, Юлія Врублевська та інші.

спіймати кайдаша ворожбит

Театральна постановка режисера Максима Голенка за авторства Наталки Ворожбит виникла зі сценарію стрічки. Спочатку в 2019 році Дикий театр зробив однойменну виставу-променад у Мистецькому Арсеналі. Пізніше драматургиня доробила сценарій, перетворивши його на повноцінну сучасну п’єсу “Кайдаші 2.0”.

Головні ролі у виставі зіграли Сергій Солопай, Тетяна Лавська, Юрій Радіонов, Володимир Гладкий, Наталка Кобізька, Христина Дейлик та інші.

Читайте також

Драма “Погані дороги”: режисерський дебют Наталії Ворожбит