fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Україна за кадром

Фільм «Україна за кадром» відібрано для участі на кіноринку Agora Docs у Салоніках

381

Документальний фільм «Україна за кадром» режисера Владислава Васильченка та виробництва Bosonfilm представлятиме Україну на кіноринку Agora Docs міжнародного кінофестивалю в Салоніках.

Як повідомили порталу “Нове українське кіно” у пресслужбі фільму, до участі в секції Agora Docs In Progress було відібрано 10 фільмів на стадії завершення виробництва, серед яких стрічка «Україна за кадром» режисера Владислава Васильченка та продюсерів Олександри Костіної і Лук’яна Галкіна.

Режисер фільму «Україна за кадром» Владислав Васильченко поділився своїми думками щодо майбутньої події в Греції: «Для мене участь проєкту в  Agora Docs In Progress – це можливість прокомунікувати історію про найдивніші міста України в професійну площину східноєвропейської документалістики. Робота з проблематикою долей героїв та їхніх міст, як з темою, що винесена за рамки середовища, є вкрай важливою для роботи над фільмом на даному етапі».

«Україна за кадром / Ukraine behind the frames» — це документальний повнометражний фільм, який складається з новел, об’єднаних темою так званих міст-привидів та їхніх мешканців. «Залишенці» втілюють фантастичну життєву силу українців, які можуть мріяти про краще майбутнє навіть серед цілковитої руїни. І, що найважливіше, вони готові втілювати його своїми руками тут і зараз із самоіронією та усмішкою на обличчі.

Фільм є переможцем 12-го конкурсу Держкіно та знаходиться на стадії виробництва (продакшн-компанія Bosonfilm).

Як зазначається, 23-й Фестиваль документального кіно в Салоніках, де відбудеться Agora Docs — найважливіший кіноринок у Південно-Східній Європі, Середземномор’ї та на Близькому Сході, пройде 25 червня – 4 липня 2021.

Автор фото – Лук’ян Галкін

Креативний продюсер і автор сценарію фільму «Україна за кадром» Лук’ян Галкін прокоментував запрошення на міжнародний кінофестиваль в Салоніках: «Участь в Agora Docs In Progress для мене вкрай важлива, оскільки це маркер того, що історія, яку розповідаємо в «Україна за кадром», є універсальною для Східної Європи, хоча й побудована на суто локальному матеріалі. Саме таким і задумувався цей фільм – мозаїчним уособленням, яке ілюструє невидиме життя сучасного світу: міста-привиди, де зупинився час, та їхні мешканці, що саму ідею часу сприймають доволі філософські, бо існують немов у кількох епохах водночас».

Нагадаємо, у виробництві компанії Bosonfilm зараз також знаходяться художні фільми «Вакуум» (режисерка Єлизавета Сміт, відзначена Гран-Прі Берлінале Generation 14+) та «Памфір» (режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук, фільм обраний для резиденції Cinefondation Каннського МКФ).

Читайте також

Знято фільм «Памфір» режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука