fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Памфір

Знято фільм «Памфір» режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука

436

Завершились зйомки дебютного ігрового повнометражного фільму «Памфір» режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука. Реліз фільму запланований на 2022 рік. (Фото зі зйомок)

Про це повідомили порталу “Нове українське кіно” в PR-службі компанії виробника BosonFilm. Картину знімали в Карпатах та на Буковині з жовтня 2020 року по лютий 2021 року. Унікальні локації були знайдені у більш ніж десяти населених пунктах Чернівецької та Івано-Франківської областей.

“Проведення підготовки та зйомки фільму в умовах двох жорстких локдаунів та аномальних природніх явищ, коли в жовтні випадає сніг, а в січні його навпаки неможливо знайти, стали випробуванням, яке завдяки чудовій, професійній команді та надійним партнерам нам вдалось з успіхом пройти”, – зазначила продюсерка проєкту Олександра Костіна.

«Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука – історія про хорошого сім’янина, якому доля дає випробування, де  він звертає з чесного шляху заради своєї сім’ї. Фільм створюється у копродукції України, Франції, Польщі та Чилі. Дивіться фото зі зйомок.

Памфір

Памфір

Памфір

Памфір

Памфір

Памфір

Про завершення знімального періоду фільму режисер-постановник Дмитро Сухолиткий-Собчук: “Пройдено найважливіший етап в створенні фільму, колективний творчий процес в якому ми полювали на «чудо». Дякую всій знімальній групі і всьому акторському складу.”

Оператором-постановником стрічки виступив Микита Кузьменко – випускник Global Cinematography Institute  в Лос-Анджелесі, відомий операторською роботою над документальним фільмом «Жива ватра» та великою кількістю музичних відеокліпів для українських та світових виконавців серед яких Джамала, Монатік, Onuka, Katy Perry та Cardi B.

Кастинг на виконавців головних та епізодичних ролей тривав більше двох років. Ролі у фільмі виконали Олександр Яцентюк, Соломія Кирилова, Станіслав Потяк, Мирослав Маковійчук, Олена Хохлаткіна, Іван Шаран, Олександр Ярема, Римма Зюбіна, Андрій Кирильчук, Петро Чичук, Галина Свята, Георгій Поволоцький, Олексій Лейбюк та Зіновій Симчич.  Окрім професійних акторів до зйомок масових сцен залучили і місцеве населення.

У 2019 році «Памфір» став переможцем 11-ого пітчингу Держкіно, отримав підтримку Польського Інституту Кіно (PISF), швейцарського фонду Visions Sud Est, одного із найбільш відомих фондів у Європі, які фінансують експериментальне кіно – Hubert Bals Fund, а також французького національного центру кіно –  CNC Aide aux cínemas du monde.

За темою: Швейцарський фонд обрав фільм “Памфір” з поміж 200 проектів різних країн для фінансування

Режисер – Дмитро Сухолиткий-Собчук. Оператор-постановник – Микита Кузьменко. Продюсери проєкту – Олександра Костіна, Євгенія Яцута, Лора Бріан, Клаудія Смея, Богна Шевчик та Жанкарло Насі. Виробництво фільму здійснює компанія BosonFilm (Україна) спільно з Les Films D’Ici (Франція), Madants (Польша), Quijote (Чілі) та у партнерстві з Mainstream pictures. За підтримки Державного агенства України з питань кіно.

Попереду постпродакшн фільму у Франції та Польщі. Реліз фільму «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука запланований на 2022 рік.

Нагадаємо, що девелопмент проекту здійснювався за підтримки Українського Культурного Фонду. Над сценарієм режисер працював в резиденції Каннського міжнародного кінофестивалю Cinéfondation Residence. Також проект був розроблений у двох найвпливовіших сценарних майстернях – TorinoFilmLab (Script&Pitch) та Midpoint Intensive.

Читайте також

Розпочалися зйомки фільму Філіпа Сотниченка «Ля Палісіада» (фотоогляд)