fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

зйомки Ля Палісіада

Розпочалися зйомки фільму Філіпа Сотниченка «Ля Палісіада» (фотоогляд)

465

В Ужгороді розпочалися зйомки повнометражного ігрового фільму-дебюту «Ля Палісіада» режисера Філіпа Сотниченка. Прем’єра фільму планується у 2022-му році.

Дебютний повнометражний фільм призера українських та міжнародних фестивалів Філіпа Сотниченка «Ля Палісіада» — це пострадянський нуар, події якого розгортаються в Україні в 1996 році. За сюжетом, судовий психіатр допомагає своєму другу, капітану міліції, розслідувати складну справу про вбивство міліціонера. Правоохоронці поспішають закрити справу до відміни смертної кари, однак лікар не впевнений у підсудності обвинуваченого.

Кінопроект присвячений переломному періоду в українській історії – 90-м рокам. “Саме у 90-х роках відбулося становлення незалежної України, і в них знаходяться корені наших сучасних проблем”, — кажуть автори фільму.

У ролях: Андрій Журба, Новруз Хікмет, Олександр Пархоменко, Валерія Олейникова, Олена Мамчур, Олександр Марлєєв

Основні події фільму «Ля Палісіада» розгортаються за декілька місяців до підписання протоколу № 6 Європейської конвенції, що передбачав відмову від смертної кари, яка дісталася Україні у спадок від СРСР. До цього за кількістю смертних вироків Україна мала один із найвищих показників у світі. За даними лондонської Організації Захисту Прав Людини у 1996 році Україна була на другому місці в світі після Китаю, засудивши до смерті 89 людей. Загалом з 1991 року в Українi було виконано понад 600 страт. Цей кричущий факт досі не отримав висвітлення в українському кінематографі.
Ще одним складником унікальності «Ля Палісіада» буде особлива технологія зйомки, що передбачає поєднання плівкового ретро-зображення та сучасних цифрових технологій. Фільм буде знято на декілька камер різного часу, що відповідатимуть епосі в кадрі.

Проєкт «Ля Палісіада» вперше презентовано на кіноринку Одеського кінофестивалю у 2019 році, де він здобув нагороду HeForShe Руху солідарності за гендерну рівність від ООН. Розробку проєкту підтримав Український Культурний Фонд.

Режисер та автор сценарію — Філіп Сотниченко. Оператор — Володимир Усик. Звукорежисер — Сергій Авдєєв. Художниця-постановниця — Маргарита Кулик. Художник по костюмах — Володимир Кузнєцов. Продюсери фільму: Галина Криворчук, Валерія Сочивець, Сашко Чубко.

Виробництво здійснює кінокомпанія «ВІАТЕЛ», за підтримки Державного агентства України з питань кіно та у співпраці з компанією «Сучасне Українське Кіно».

Зйомки фільму відбуватимуться на Закарпатті та в Києві. Прем’єра фільму планується у 2022-му році.

Читайте також

«Я, Ніна»: стартували зйомки драматичного фільму