Українські фільми номіновано на премію Європейської кіноакадемії
«Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука, «Цензорка» Петера Керекеша, «Будинок зі скалок» Сімона Леренга Вільмонта та «Маріуполіс 2» Мантаса Кведаравічюса – серед номінантів на нагороду European Film Academy.
Європейська кіноакадемія оголосила перелік номінантів на здобуття премії 2022 року. Про це повідомляє Українська Кіноакадемія на своїй facebook-сторінці.
За визнання кіноакадеміків та нагороду “Відкриття року” (приз ФІПРЕССІ) Європейської кіноакадемії з-поміж 6 інших претендентів змагатиметься повнометражний дебют Дмитра Сухолиткого-Собчука «Памфір», створений у копродукції України, Франції, Польщі, Чилі, Німеччини та Люксембургу.
За словами режисера фільму Дмитра Сухолиткого-Собчука «Номінація в EFA — це ще один вагомий привід заявити на міжнародній арені про силу українського духу».
Події фільму «Памфір» розгортаються на заході Україні напередодні традиційного карнавалу Маланки. Памфір повертається до своєї родини після тривалої відсутності. Коли його син влаштовує підпал у молитовному домі, герой змушений відновити зв’язок зі своїм неспокійним минулим. Щоб відплатити за провину сина, Памфір звертає на ризикований шлях з незворотніми наслідками.
Ще один номінант на Премію Європейської кіноакадемії в категорії EUROPEAN DISCOVERY – Prix FIPRESCI — дебютна повнометражна ігрова картина словацького режисера і сценариста Петера Керекеша «Цензорка» спільного виробництва України, Словаччини та Чехії.
Картина розповідає історію молодої жінки Лесі, яку було засуджено до ув’язнення в одній із виправних установ Одеси. Вона щойно народила первістка і потрапила у світ, населений лише жінками: ув’язненими, медсестрами та наглядачками, жінками різного віку, дружинами та вдовами, дочками, сестрами, вагітними та жінками з дітьми. Якби не колір уніформи, іноді важко було б сказати, хто є хто.
Крім того, у конкурсній номінації “Найкращий європейський документальний фільм” в межах European Film Awards представлена стрічка «Будинок зі скалок» режисера Сімона Леренга Вільмонта (Данія, Швеція, Фінляндія, Україна) та фільм «Маріуполіс 2» режисера Мантаса Кведаравічюса, якого у 2022 році вбили російські військові у Маріуполі.
Стрічка «Будинок зі скалок» оповідає, як на тлі війни у Східній Україні, поблизу лінії фронту, невелика група вольових соціальних працівників та працівниць невтомно працює в одному особливому дитбудинку, створюючи такий необхідний безпечний простір для життя дітей, поки державні органи та суди вирішують подальшу долю дитини та її сім’ї.
Картина Мантаса Кведаравічюса «Маріуполіс 2» розповідає про те, як з початком повномасштабного вторгнення литовський режисер повертається в Маріуполь, де 6 років тому зняв фільм. Він хоче продовжити фіксувати життя міста під загрозою війни. Вдалині тривають бої за «Азовсталь», видніється Маріупольський драмтеатр, позначений як місце схованки дітей. Цей фільм створений із врятованих фрагментів відео, знятих Мантасом Кведаравічюсом, якого наприкінці березня 2022 року взяли в полон і вбили російські військові.
Переможці будуть оголошені під час 35-ї церемонії нагородження Європейської кіноакадемії, яка відбудеться в Рейк’явіку (Ісландія) 10 грудня 2022 року.
Нагадаємо, картина Мантаса Кведаравічюса «Маріуполіс 2», у якій задокументовані події березня 2022 року в Маріуполі, вийде в українських кінотеатрах 17 листопада.
📷 Фотоколаж – із сайту European Film Academy
Читайте також