fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Українські шерифи

Фільм «Українські шерифи» покажуть на UA: ПЕРШИЙ

598

Документальну стрічку Романа Бондарчука «Українські шерифи», яка у 2016 році була висунута Україною на премію «Оскар», покаже Суспільний телеканал UA: ПЕРШИЙ у неділю, 18 жовтня.

Як повідомляє PR-служба «UA: Суспільне мовлення», в кіновікенді телеканалу можна буде подивитися фільм «Українські шерифи» (Ukrainian Sheriffs) копродукції України, Латвії та Німеччини. Початок сеансу о 22:00.

Кінострічка режисера Романа Бондарчука дебютувала в 2015 році на Амстердамському міжнародному документальному кінофестивалі, де виборола Спеціальний приз журі як найкраща повнометражна документальна стрічка. У 2016 році «Українські шерифи» були висунуті Україною на премію «Оскар» як найкращий фільм іноземною мовою.

По темі: 12 фільмів, які Україна висувала на “Оскар” за роки Незалежності

За сюжетом, у селі Стара Збур’ївка на Херсонщині немає поліції. Обов’язок охороняти громадський порядок узяли на себе двоє місцевих — Віктор Кривобородько та Володимир Рудьковський. Щодня їм доводиться розв’язувати конфліктні ситуації між односельцями, залагоджувати сімейні сварки й допомагати тим, хто цього потребує. Тим часом на сході України розпочинається війна. Чоловіки одержують повістки, а діти й жінки збирають посилки на фронт. Минає зима, весна… українські шерифи мріють про закінчення війни й передусім мають побудувати мир у своєму селі.

Герої фільму: Віктор Маруняк, Віктор Кривобородько, Володимир Рудковський, Микола Яновський, Тетяна Тимофєєва. Зйомки фільму відбувались протягом 4 років. По закінченню зйомок на місцевих виборах у 2015 році головних героїв стрічки Віктора Кривобородько і Володимира Рудьковського було обрано депутатами сільської ради.

У 2017 році фільм отримав Премію Національної спілки кінематографістів України як “Найкращий український неігровий фільм 2016 року”. Прем’єра стрічки в Україні відбулась 26 березня 2016 року на кінофестивалі Docudays UA.

Українські шерифи

Нагадаємо, суспільний телеканал UA: ПЕРШИЙ щотижня транслює українські фільми.

Читайте також –

“Нереальний КОПець”: комедія про патрульних вийде 1 січня (трейлер)