fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Носоріг олега сенцова

Фільм «Носоріг» Олега Сенцова отримав фінансування від EURIMAGES (кадри зі зйомок)

865

Фільми «Носоріг» Олега Сенцова та «Спас» Максима Наконечного стали першими в історії українського кіно, кого підтримав європейський фонд EURIMAGES. Загальна сума підтримки становить 395 тисяч євро.

Як повідомляє компанія Артхаус Трафік, кримінальна драма «Носоріг» створюється у копродукції України, Німеччини та Польщі. Загальний бюджет становить 1,65 млн євро. Проєкт «Носоріг» є переможцем конкурсного відбору кінопроєктів Державного агентства України з питань кіно 2012 року, і отримав головні премії індустріальних секцій кінофестивалів у Софії, Єревані та Одесі.

Підготовку до зйомок стрічки було розпочато ще у 2013 році, проте через незаконне ув’язнення режисера в Росії, виробництво фільму не розпочалось. Зйомки стрічки стартували цієї осені у Кривому Розі.

носоріг олега сенцова

Носоріг» Олега Сенцова підтримано фондом

У липні 2020 року Рада з державної підтримки кінематографії ухвалила рішення щодо підтримки проєкту фільму – фінансування від Державного агентства України з питань кіно складе 50 відсотків бюджету фільму «Носоріг» (25 млн.100 тис. гривень). До цього проєкт Олега Сенцова отримав фінансову підтримку від німецького кінофонду Medienboard Berlin-Brandenburg і Польського кіноінституту.

Українську сторону проєкту представляють компанії «Край кінема», заснована Олегом Сенцовим у 2008 році, та «Артхаус Трафік». Польські партнери – Apple Film Production – вже працювали з Олегом Сенцовим над створенням фільму «Номери», прем‘єра якого відбулася на Берлінському фестивалі цього року. Німецька сторона – кінокомпанія Ma.ja.de, яка з «Артхаус Трафік» виступала спіпродюсерами драми «Донбас» Сергія Лозниці, відзначеного премією за найкращу режисуру секції «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю 2018.

носоріг олега сенцова

EURIMAGES

Фільм «Спас» — складна психологічна драма режисера та сценариста Максима Наконечного, в основі якої історія аеророзвідниці, яка бореться з наслідками після повернення з полону. Співавторкою сценарію фільму виступає Ірина Цілик (“Земля блакитна, ніби апельсин”). «Спас» створюється у копродукції України, Хорватії та Чехії. Метою режисера майбутньої картини є розповідь про наслідки війни і боротьбу з ними. Детальніше про проєктза посиланням.

Нагадаємо, 19 грудня 2019 року Верховна Рада схвалила Закон України «Про приєднання України до Європейського фонду підтримки спільного виробництва та розповсюдження художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів EURIMAGES». До фонду входять 38 країн-членів, він допомагає кіновиробникам у створенні копродукції, підтримує дистрибуцію та кінотеатральний показ фільмів.

Читайте також

“Носоріг” Олега Сенцова: представлено перші фото зі зйомок фільму