fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Спас

“Спас”: в Києві розпочнуться зйомки фільму про аеророзвідницю з війни на Донбасі

977

“Спас” — складна психологічна драма, в основі якої історія, що росте з реальності російсько-української війни на Донбасі, а саме — історія аеророзвідниці, яка бореться з наслідками після повернення з полону.

Зйомки повнометражного художнього дебюту режисера та сценариста Максима Наконечного розпочнуться вже цього літа в Києві. Співавторкою сценарію фільму виступає Ірина Цілик (“Земля блакитна, ніби апельсин”).

Український кінопроєкт “Спас” створюється у копродукції України, Хорватії та Чехії. Минулого року стрічка стала однією з переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно, а в цьому місяці, як повідомило Агенство, отримала фінансування від Чеського кінофонду Czech Film Fund, ставши однією з 12 стрічок з міноритарною копродукцією. Метою режисера майбутньої картини є розповідь про наслідки війни і боротьбу з ними.

“Хочу показати людину, яка, будучи жертвою, перестає нею бути, бо перестає вважати себе жертвою, і таким чином перериває ланцюг причини і наслідків” — говорить режисер фільму Максим Наконечний.

спас

За сюжетом, аеророзвідницю добровольчого батальйону із позивним “Метелик” обмінюють після двох місяців полону. Повернувшись додому, вона оклигує від отриманих травм, але дізнається, що вагітна від зґвалтування своїм наглядачем. Ця дитина видається приреченою на смерть із самого початку свого існування в першу чергу для самої Метелика, але чи вдасться їй врятувати себе й дитину, живучи у суспільстві, неспроможному приймати їх обох і яку ціну доведеться їй заплатити за цей рятунок?

В головній ролі стрічки — Рита Бурковська (“Стасіс”). У другопланових ролях — ветеран війни і продюсер Мирослав Гай (“Брати по зброї”), сценаристка та режисерка Наталія Ворожбит (“Кіборги”, “Погані дороги”).

Команда фільму – майже повністю жіноча: операторка — Христина Лизогуб (“Школа №3”), художниця — Марія Хомякова, художниця з костюмів — Софія Дорошенко, художниця з гриму — Анна Лукашенко, кастинг-директорка — Тетяна Симон. Продюсери картини – Дар’я Бассель та Єлізавета Сміт.

спас

Читайте також:

“Між нами”: в Києві розпочалися зйомки психологічного трилера