fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Стоп - земля

Український фільм «Стоп-земля» відібрано до конкурсу Берлінале-2021

567

Світова прем’єра фільму “Stop-Zemlia / стоп-земля” режисерки Катерини Горностай відбудеться на 71-му Берлінському міжнародному кінофестивалі, в конкурсній програмі Generation 14plus. В Україні кінотеатральний реліз фільму планується у другій половині 2021-го року.

Про це повідомляє Держкіно, за підтримки якого було створено стрічку. «Стоп-земля» – драма дорослішання, повнометражний ігровий дебют режисерки Катерини Горностай. Історія про перший чуттєвий досвід, закоханість, дружбу і відповідальність.

16-річна Маша вчиться у звичайній київській школі в 11-А класі. Не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, по-своєму переживаючи напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів вийти з зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє, якщо не наважишся – ніколи не знатимеш, чи є щось у відповідь.

У стрічці грають непрофесійні актори-підлітки, з якими режисерка та авторка сценарію стрічки Катерина Горностай працювала в акторській лабораторії восени 2019 року. Головні ролі виконують Марія Федорченко, Арсеній Марков, Яна Ісаєнко, Олександр Іванов.

Стоп-Земля

Цього року Берлінський міжнародний кінофестиваль відбудеться онлайн разом із Європейським кіноринком 1-5 березня. Упродовж цього часу працюватиме журі фестивалю конкурсних програм. Фільми зможуть подивитись акредитовані гості ринку та міжнародна преса. Влітку (9-20 червня) кінотеатри Берліна покажуть фестивальні стрічки для широкої аудиторії.

стоп-земля

Кінопроєкт драми “стоп – земля” став одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно. Оператор-постановник – Олександр Рощин, художник-поставник – Максим Німенко, композиторка – Мар’яна Клочко, режисери монтажу – Нікон Романченко та Катерина Горностай. Стрічку створено компанією “ЕССЕ Продакшн Хаус” за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Українського культурного фонду. Продюсерами фільму є Віталій Шереметьєв, Віка Хоменко, Наталія Лібет та Ольга Бесхмельниціна.

В Україні кінотеатральний реліз фільму планується у другій половині 2021-го року.

Нагадаємо, міжнародну промоцію фільму “стоп – земля” підтримав Український інститут в межах програми #proMOTION. А на Одесському кінофестивалі у секції Work in progress проєкт режисерки Катерини Горностай отримав спеціальну відзнаку журі.

Читайте також

Підсумки 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю