fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Ваш василь

“Ваш Василь”: в рамках кінофестивалю “Молодість” покажуть фільм про Василя Стуса

796

“Ваш Василь” — саме так Василь Стус підписував свої листи рідним та друзям з ув’язнення. Документальний фільм про поета покажуть безкоштовно в межах фестивалю “Молодість”.

Українська прем’єра документальної стрічки “Ваш Василь” відбудеться на 49-му Київському міжнародному кінофестивалі “Молодість”. Про це повідомляє прес-служба кінофестивалю.

“Що ми знаємо про Василя Стуса? Український поет? Дисидент? Номінант на Нобелівську премію з літератури? Борець за права людини у радянському союзі? Та де за цими пафосними фразами знаходиться справжня людина? Цей фільм – реальна історія життя поета, побудована на уривках з віршів, щоденників, листів, виступів та уривків з допитів. Василь Стус очима рідних та друзів, не оминаючи незручних фактів.

Показ почнеться 24 серпня о 18:00 у відкритому кінотеатрі під Аркою Дружби народів в Києві. Доступ на сеанс вільний, кількість місць обмежена.

Авторка ідеї та сценаристка фільму про Стуса – Світлана Рудюк. Режисери – Світлана Рудюк та Олександр Авшаров. Оператори – Христина Лизогуб та Костянтин Пономарьов. Продюсер – стрічки – Артем Денисов Компанія виробник – UM-Group.

василь стус

Головною музичною темою фільму став трек львівського репера Кашляючого Еда на вірш Василя Стуса “Ще й до жнив не дожив”. Крім того, для фільму були записані сучасні аранжування улюбленої музики Стуса та віршів, прочитаних ним особисто у 1970-х роках. Композитор картини – Степан Бурбан.

Читайте також –

«Тарас. Повернення»: фільм про Шевченка вийде в прокат 17 вересня